Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 maja 2026 16:48
Reklama

Jarosław Kaczyński przemówił. Państwo może odkupić sieć sklepów Żabka

Taką możliwość dopuszcza prezes PiS. Byłoby to już kolejne podejście do stworzenia państwowej sieci handlowej. Pomysł dokładnie przetestowany w PRL-u.
Jarosław Kaczyński przemówił. Państwo może odkupić sieć sklepów Żabka

Autor: Wistula Wikipedia

Niemal każde wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniach ze jego zwolennikami jest szeroko komentowane. Tak było, gdy prezes PiS uznał, że na świecie nie ma zbyt wielu osób mądrzejszych od niego. Tak było gdy stwierdził, że za czasów rządów PO ludzie podbierali ziemniaki dzikom. Tak też jest po środowym spotkaniu w Puławach.

Jarosław Kaczyński mówił – a jakże! – o węglu (którego nie zabraknie i który będzie tani) i o powstaniu lokali wyborczych przy kościołach. Mówił też o sieci popularnych sklepów Żabka, mającej 8 tysięcy franczyzowych placówek w całej Polsce. W 2021 roku przychody Żabka Polska wyniosły 12,4 mld zł.

– Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku – oświadczył.

Sieć – dodajmy – ma już właściciela. Należy do funduszu CVC Capital Partners.

Nabywcą mogłaby być Krajowa Grupa Spożywcza, która powstała niedawno i na razie skupia cukrownie i młyny.

TVN24.pl poprosił fundusz CVC i sieć Żabka o komentarz do słów szefa PiS. – Relacjonowana wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem, więc nie mamy podstaw do jej komentowania – poinformowało biuro prasowe sieci Żabka Polska.

Marzenie PiS: państwowa sieć sklepów

Gdyby jednak słowa prezesa potraktować poważnie, to byłaby to już kolejna próba PiS utworzenia państwowej sieci sklepów. W 2020 roku taki pomysł pod hasłem „od pola do stołu” lansował poseł PiS, obecnie wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Tłumaczył, że państwo stworzy holding spożywczy, a sieć zacznie się u rolnika, a zakończy na sklepie. Dzięki temu producent żywności otrzyma lepsze niż w komercyjnych sieciach ceny, a konsument zapłaci w takim sklepie mniej.

Pomysł upadł i Soboń szybko zaczął zaprzeczać, że w ogóle istniał. Jak widać i słychać, Jarosław Kaczyński jednak go zapamiętał. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 28°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ostatnie komentarze
T Autor komentarza: wydawca ZTVTreść komentarza: Mistrzostwa były transmitowane na żywo - zapraszam na nasz profil społecznościowy Facebook i YouTube.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:18Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025Autor komentarza: PoszukiwaczTreść komentarza: Jest gdzieś wideo z mistrzostw?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 20:12Źródło komentarza: Uroczyste otwarcie Pucharu Polski w Karate Kyokushin – Świnoujście 2025Autor komentarza: nauczycielkaTreść komentarza: Pamiętam Panią Dorotę jeszcze ze szkoły średniej. To niesamowicie inteligentna osoba, posiadająca bardzo szeroki zakres wiedzy z wielu dziedzin. Najlepsza radna jaka kiedykolwiek zasiadała w RM Świnoujścia.Data dodania komentarza: 16.04.2026, 16:00Źródło komentarza: Rozmowy na czasie: Dorota Konkolewska i Roman Momot T Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Wydaje mi się , że powinna być dwukadencyjność również dla radnych. Panowie widać, że są chyba już zmęczeni a już na pewno nieprzygotowani i ślizgają się po tematach. Takie gadanie dla gadania. Może redakcja wyśle im wcześniej pytania, aby się przygotowali...Data dodania komentarza: 2.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Panowie dyskutanci, dwóch wybitnych intelektualistów Waga i Nowicki dali popis swojej niekompetencji. Mam prośbę do redakcji, jeżeli chcecie aby ktoś Was słuchał i oglądał , zapraszajcie tych nielicznych radnych którzy mają coś do powiedzenia.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 10:07Źródło komentarza: Rozmowy na czasie - Sławomir Nowicki i Leszek WagaAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: Zawsze jestem pod wrazeniem,wiedzy i ewentualnych koncepcji Pana Prezesa Piwowarczyka,szkoda,ze nie sa realizowane,dlaczego?Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Temat Tygodnia -Piotr Piwowarczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama