Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 grudnia 2025 06:33
Reklama
Reklama

Uwaga maturzyści i ósmoklasiści! Wkrótce ruszają kursy z olbrzymią ulgą

Już za kilka dni rozpoczną się kursy przygotowawcze dla ósmoklasistów i maturzystów. Ich uczestnicy mogą liczyć na bardzo wysoką, bo 75-procentową ulgę w kosztach zajęć.
Uwaga maturzyści i ósmoklasiści! Wkrótce ruszają kursy z olbrzymią ulgą

Autor: iStock

Kolejna edycja kursów przygotowawczych dla ósmoklasistów i maturzystów rozpocznie się 30 stycznia. A więc jest jeszcze trochę czasu na dobre przygotowanie się do egzaminów.

Bo – przypomnijmy – matury rozpoczną się w czwartek 4 maja i potrwają do 22 maja. Natomiast egzaminy ósmoklasistów rozpoczną się we wtorek 23 maja i potrwają do czwartku 25 maja.

Organizatorami kursów są Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Miasto.

25 godzin z jednym przedmiotem

„Ponieważ do egzaminów ósmoklasisty i matur pozostały już tylko cztery miesiące, Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Miasto poszerzają swoją ofertę o intensywne kursy dla młodzieży przygotowującej się do matury i egzaminów ósmoklasisty z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego” – informują organizatorzy.

Kursy – jak podaje Portal Samorządowy – składają się z 25 godzin lekcyjnych z jednego przedmiotu. Będą się odbywały 2 razy w tygodniu. Zajęcia są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i prowadzone przez najlepszych nauczycieli z całego kraju z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online.

Miasto nie ponosi żadnych kosztów

Mieszkańcy gmin i powiatów, które przystąpią do projektu, mogą liczyć nawet na 75-procentową ulgę w opłatach za zajęcia. Żeby ją uzyskać, trzeba najpierw podpisać porozumienie z organizatorem. Potem poinformować o kursach mieszkańców, wykorzystując do tego dziennik elektroniczny w szkołach, stronę internetową i media społecznościowe.

„Miasto nie ponosi żadnych kosztów. Po podpisaniu porozumienia na stronie internetowej kursów https://sklep.lecturus.pl, zostaje uruchomiona ulga dla mieszkańców danej gminy lub powiatu” – zachęca Związek Miast Polskich.

Oprócz tego organizowane są też bezpłatne kursy dla najbardziej potrzebujących uczniów. Mogą z nich skorzystać m.in. dzieci z ośrodków wychowawczych, uczniowie objęci pieczą zastępczą – instytucjonalną i rodzinną.

Szansa dla dzieci na lepsze wyniki

Do projektu przystąpiło na razie około 50 miast i 5 powiatów. Czasu zostało już niewiele, więc warto się pospieszyć z załatwieniem formalności i dotarciem z informacją do mieszkańców.

– Skorzystanie z tej propozycji to ogromna pomoc władz samorządowych i szansa dla dzieci na lepsze wyniki w nauce – podkreśla Ryszard Grobelny, prezes Fundacji Miasto, w rozmowie z portalem.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama