Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 grudnia 2025 04:33
Reklama

Godnie żyć nie tylko od święta...

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 ubiegłego wieku.
Kliknij aby odtworzyć

Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną w przestrzeni publicznej.

To też wyjątkowa okazja aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju dysfunkcjami i niepełno sprawnościami, starają się swobodnie funkcjonować i śmiało pokonywać życiowe przeszkody, które są wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świnoujściu, było organizatorem i gospodarzem Dnia Godności. Specjalnie przygotowany koncert odbył się we wtorek, 9 maja br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Swoje umiejętności i wspólną kolorową zabawę zaprezentowali przedstawiciele z: Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczego wraz z Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym "Jeżyk" - w przedstawieniu Akademii Pana Kleksa, Środowiskowego Domu Samopomocy - w nowoczesnej wersji "Kopciuszka", Miejskiego Przedszkola nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, Warsztatu Terapii Zajęciowej w  przedstawieniu  "Smerfy", Przedszkola Miejskiego nr 5 "Bajka", Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy zakończył swoim występem specjalny koncert zapraszając wszystkich do wykonania finałowej piosenki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -5°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1034 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Brawo Fundacja, robicie wiele dobrego dla tego miasta. Nie dajcie sięData dodania komentarza: 11.12.2025, 19:05Źródło komentarza: Nowy magazyn żywności Fundacji Speak Up oficjalnie otwartyAutor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama