Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Niemczech

Podziel się:
Oceń:
20.06.2018, 10:15

W dniach  27.05.2018 – 02.06.2018  młodzież z klas gimnazjalnych z SP 6 pod opieką p. Joanny  Szczuchniak i p. Katarzyny Białowąs, przebywała z wizytą partnerską w Zinzendorfschule w Tossens w Niemczech.  Wizyta jest kontynuacją wieloletniej współpracy szkół . Uczniowie uczestniczyli we wspólnych  lekcjach i zajęciach sportowych. Mieszkali w rodzinach swoich partnerów, których poznali podczas ich wrześniowej wizyty w Świnoujściu  więc  poznali szkolne i pozaszkolne życie swoich niemieckich kolegów. Otrzymaliśmy również zaproszenie do Urzędu Miasta , gdzie ciepło przywitał nas pan burmistrz. W bogatym programie wymiany znalazły się wycieczki do Bremerhaven, gdzie zwiedziliśmy  przyrodniczą wystawę interaktywną Klimahaus i oglądaliśmy panoramę miasta z punktu widokowego. Podczas wycieczki do Bremen poznaliśmy  piękną starówkę i centrum nauki Universum.

Ciekawym punktem programu była wizyta w zakładach chemicznych Kronos – Tytan, gdzie uczniowie poznali linię produkcyjną i właściwości dwutlenku tytanu. Wymianę zakończyły wspólne zajęcia w parku wodnym w Tossens. Obydwie strony są zainteresowane dalszą współpracą  więc  wymiana i wizyty partnerskie będą kontynuowane

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.