GOLENIÓW. Spotkanie z Andrzejem Pągowskim

start 16.05.2019 17:00
koniec 16.05.2019 18:00

Lokalizacja: Goleniów, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza we czwartek, 16 maja na godz. 17:00 na spotkanie z Andrzejem Pągowskim, jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców Polskiej Szkoły Plakatu, autorem ponad 1300 plakatów, m.in. do filmu „Miś” czy trylogii filmowej Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory”. Twórcą szeroko znanym w Polsce i na świecie.

Natomiast przez cały maj w bibliotece będzie można obejrzeć wystawę 20 plakatów-reprodukcji artysty.

Andrzej Pągowski stworzył plakaty do kultowych polskich filmów na czele z „Misiem”, zilustrował klasyki światowej kinematografii, dla teatrów zaprojektował setki afiszy. Andrzej Pągowski to niekwestionowany mistrz ilustracji plakatowej.

Podczas spotkania artysta będzie m.in. promował książkę „Być jak Pągowski”. Książka to zapis fascynującej rozmowy Andrzeja Pągowskiego z Dorotą Wellman. Słynąca z ciętego języka i stawiania trudnych pytań dziennikarka wydobywa z artysty szczere do bólu wyznania, zmusza do refleksji nad własnym życiem, tym, co je kształtowało, nad konsekwencjami dokonywanych wyborów. Ten wywiad to spowiedź Andrzeja Pągowskiego. Ale także rodzaj terapii: uzależniony od pracy jak od narkotyku artysta przyznaje, że ceną za realizację pasji i sukces jest samotność.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.