Samorządowy Program Informacyjny - czerwiec 2017

  • 3.07.2017, 15:21 (aktualizacja 03.07.2017 21:27)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny - czerwiec 2017 Telewizja Świnoujście
W programie prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podziękował wszystkim tym, którzy w kolejnym, minionym miesiącu przyczynili się do promocji miasta. Gdzie Świnoujście ponownie otrzymało wysokie oceny i wyróżnienia za działalność samorządową. Prezydent odniósł się do ostatnich "rewelacji" jednego z portali internetowych w sprawie środków z Komisji Europejskiej na budowę tunelu i "katastrofy budowlanej" karsiborskiego mostu..

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poświecił w programie czas by wyrazić opinię na temat wyborów Zarządu Osiedla Warszów, Budowie Portu Kontenerowego w Świnoujściu i wsparcia tej budowy przez Zarząd Wojewódzki SLD, oraz niektórych działaczy szczebla miejskiego tej partii. Prezydent przypomniał także o zakończonych niedawno spotkaniach rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 10.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek W.
Krzysiek W. 4.07.2017, 15:43
To prezydent ktory pracuje od wielu lat w tej Radzie Nadzorczej Portow nie wie jakie sa plany budowy portu kontenerowego? przeciez musial za czyms reke podniesc kilka lat temu jak zapadala decyzja. To nie znal skutkow tej inwestycji i w ciemno glosowal? teraz sciemnia, ze jeszcze nie wie co i jak. I pewnie mysli ze cimny lud w to uwierzy.
xx
xx 3.07.2017, 22:49
Panie prezydencie- radny Teterycz na koniec swojej wypowiedzi dotyczącej lokalizacji portu kontenerowego jednoznacznie zanegował jego lokalizowanie na plaży warszowskiej i wskazał,że powinno się to uczynić na 500 ha wolnych terenów w Szczecinie. W niedawnej debacie u pana Piwowarczyka kilku mówców wskazywało na rozładunek kontenerów w Świnoujściu/zamiast zboża,siarki czy węgla/ - pod warunkiem,że będą one transportowane na dotychczasowym poziomie koleją czy samochodami przez Warszów, a główny strumień barkami z utworzonego do tego celu basenu barkowego.Taką koncepcję zaprezentowali radnym panowie z Zarządu Morskich Portów Szczecina i Świnoujścia.Jako członek tych władz,jako jeden z nielicznych bardzo dobrze pan zna te koncepcje, a od ok. 2 lat także szczegóły koncepcji portu kontenerowego na warszowskiej plaży.
Ilicz
Ilicz 3.07.2017, 21:24
I znowu SLD, ci to mieszać potrafią. Zastanawiam sie do czego dążą i na czym im naprawdę zależy?
rodzic
rodzic 3.07.2017, 21:19
Bylam na spotkaniu rodzicow przedszkolakow i wcale nie bylo tak jak prezydent mowi. My rodzice zostalismy zlekcewazeni przez niego i teraz zadne klamstwa pani naczelnik i prezydenta tego nie zmienia ze nasze dzieci zostaly przez nich z przedszkola na sile przeniesione do szkoly.
Albert
Albert 3.07.2017, 21:42
Od kilku tygodni śledzę sprawy związane z przedszkolakami w naszym mieście i stwierdzam, że bardzo roszczeniowi są niektórzy z rodziców. Fakt, że prezydent i może wydział edukacji nie jest bez winy w tym przedszkolnym zamieszaniu, bo trzeba wcześniej przewidywać i planować, nie wówczas jak się pali, to kopie się studnię! (patrz zapowiedzi planów budowy przedszkola na ul. Grudziądzkiej) Ale skoro rodzicom się rozwiązanie zaproponowane przez urzędnikom nie spodobało, to zawsze mogą skorzystać z oferty przedszkoli prywatnych, lub w Niemczech, tak jak to zrobił radny Włodarczyk, który teraz głosuje w sprawie propozycji na NIE! Lub radna Agatowska, która będąc przy władzy, dla przedszkoli zrobiła tak niewiele, natomiast teraz wzywa do kompromisu w sprawie!
Marta
Marta 4.07.2017, 15:55
Wez pomysl czlowieku bo ***y opowiadasz. tyle kasy co ma Zmurkiewicz w ostatnich 2 latach ze sprzedazy dzialek to miasto nigdy wczesniej nie mialo. Mogl przygotowac miejsca dla przedszkolakow bez problemu gdyby mial ogarnietych urzednikow. Ale oni mysla tylko o niebieskich migdalach i zeby nagrody brac w tysiacach za to sie nie narobic. Szukanie na sile kozla ofiarnego w postaci p. Agatowskiej jest zalosne bo to prezydnet rzadzi od lat a nie ona.
urzędnik
urzędnik 4.07.2017, 16:28
Pani Agatowska w poprzedniej kadencji nie była kozłem ofiarnym Żmurkiewicza, tylko jego zastępczynią, której podlegała też edukacja w mieście, dlatego przez 4 lata mogła pomyśleć i przygotować odpowiednie plany związane z powiększeniem, stworzeniem nowych miejsc w miejskich przedszkolach! Teraz Agatowska głosuje przeciwko rozwiązaniom doraźnym, bo wtedy gdy mogła coś zrobić w temacie przedszkola, brała tylko kasę za pełnioną funkcję!
sluchacz
sluchacz 4.07.2017, 21:07
Przedszkole na Bydgoskiej zostalo chyba wlasnie przygotowane za prezydent Agatowskiej? Zmurkiewicz to przyznal w wywiadzie. Tylko zbudowac teraz nie moga bo cos z kasa z unii sie opoznia.
mieszkaniec 2
mieszkaniec 2 3.07.2017, 21:04
Panie Prezydencie, czas rzeczy i osoby zacząć nazywać po imieniu. Nie jakiś portalik? Tylko jaki?, nie jakaś radna? Tylko imię i nazwisko?

Pozostałe