Samorządowy Program Informacyjny - wrzesień 2017

  • 29.09.2017, 15:01 (aktualizacja 29.09.2017 17:38)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny - wrzesień 2017 Telewizja Świnoujście
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi we wrześniowym Samorządowym Programie Informacyjnym.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz odniósł się m.in. do ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się w miniony czwartek, 28 września br.  Prezydent poświęcił czas by ostatecznie wyjaśnić sprawy z projektami zawartymi w Bużecie Obywatelskim, na które głosowanie w piątek, 29 września br. dobiegło końca. Następna sprawa dotyczyła inwestycji miejskich, na które w budżecie miasta zarezerwowano ponad 100 milionów złotych, natomiast brakuje... firm które podjęłyby się ich realizacji. Nie ma problemów organizacyjno-technicznych związanych z przygotowaniem najważniejszej inwestycji miasta - połączenia tunelowego wysp Uznam i Wolin. Prezydent odniósł się także do sprawy wypowiedzenia umów na handel przy ulicy Nowowiejskiego w strefie popularnie nazwanej "Bermudy". Kolejny miesiąc nie ma rozstrzygnięcia, choć pomysłów ze strony gospodarzy niemieckiego Heringsdorfu i Świnoujścia nie brakuje, w sprawie komunikacji autobusowej UBB w Świnoujściu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z przedstawionymi informacjami.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 2.10.2017, 13:35
Panie prezydencie pan przynajmniej wie o czym mówi ale pani A. byla 4 lata wice i to jej podlegał m.in. szpital,MOPR i inne społeczne instytucje! Niestety jej pytania dotyczące ich funkcjonowania świadczą tylko o tym źe nie miała i nie ma bladego pojęcia o niczym! Szkoda tylko tej łatwej kasy którą brała przez 4 lata za nic nie robienie! Zresztą w OSiR to teź jest łatwa kasa dla całej płomiennej ekipy! My mieszkańcy nie jesteśmy idiotami i mamy dosyć lania wody bo mamy jej deficyt!!! Panu źyczę kolejnej madrej kadencji a pani A. źeby codziennoe rano długo przeglądała się w lustrze bo moźe na jego dnie znajdzie odpowiedzi na trudne pytania!
krzysiek
krzysiek 3.10.2017, 09:10
Nieladnie Pawel nieladnie. Nie bedziesz do konca zycia wice i ktos cie kiedys rozliczy za to co robisz.
Wyborca
Wyborca 1.10.2017, 15:05
Panie prezydencie prosze słuchać że zrozumieniem ... Jak pan to nazywa politykierstwo?
Bolesław
Bolesław 30.09.2017, 20:44
Skoro tak trudno jest znaleźć wykonawców zaplanowanych inwestycji w mieście, to niech kryterium najniższej ceny w przetargu nie stanowi głównego kryterium w wyborze wykonawcy?
Aga
Aga 30.09.2017, 09:51
Świetna rozmowa,gratulacje dla obu Panów. Wiele ciekawych szczegółów dotyczacych naszego miasta. Panie Prezydencie cierpliwości i dalszych sukcesów życzę Panu. Tylko Pan ze swoją ekipą gwarantuje rozwój miasta.
Grzyboznawca
Grzyboznawca 29.09.2017, 20:50
Ja bym tam z tymi grzybami uważał! Zapomniał pan Prezydent, że nadchodzi rok wyborczy i wielu widziałoby zmianę w fotelu prezydenta miasta:))
kontraktowy
kontraktowy 29.09.2017, 20:48
No to sie porobiło na tym świecie w inwestycjach. Kasa jest, firm brak. Ale tak, jak długo p. prezydencie komisje przetargowe będą kierowały się przy wyborze firmy wyłącznie wysokością ceny za wykonana usługę, tak długo jeszcze nikt, podkreślam nikt niebawem nie znajdzie żadnego wykonawcy by rozpoczął inwestycje w mieście.I tak kółko sie zamyka.
Maciej
Maciej 29.09.2017, 19:06
Widzę, że na celowniku wiarygodności znalazł się teraz kolejny radny z SLD
Piotr
Piotr 29.09.2017, 18:45
Jsk zwykle z sensen i troche dowcipnie Dla mnie super :-)

Pozostałe