Samorządowy Program Informacyjny – Grudzień 2017

  • 1.01.2018, 12:02 (aktualizacja 01.01.2018 17:32)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – Grudzień 2017 Telewizja Świnoujście Tomasz
Gościem programu była zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska, która w kompetencjach zapisane ma m.in. sprawy związane z przygotowaniem budowy tunelu. W drugiej połowie grudnia br. Miasto otrzymało dwie ważne informacje związane ze strategicznymi inwestycjami drogowymi.

Pierwsza z nich dotarła 21 grudnia br. z której dowiadujemy się, że Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów w sprawie wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Odwołania złożyły konsorcja, których liderami są firmy; Toto Costruzioni oraz Porr. KIO uwzględniła oba odwołania i nakazała zamawiającemu unieważnienie czynności badania i wyboru najkorzystniejszej oferty oraz powtórzenie czynności badania i oceny ofert. Wg dotychczasowych planów, budowa tunelu w Świnoujściu powinna zakończyć się do końca 2021 roku. Kolejna informacja jest już bardziej uspakajająca i pochodzi od Szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i dotyczy złożonego, 22 grudnia br. wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla dalszej rozbudowy S3. Wniosek dotyczy ostatniego odcinka S3, który będzie miał długość niemal 35 kilometrów. Decyzja określi wariant przebiegu drogi i warunki środowiskowe jej realizacji. Złożona wraz z wnioskiem dokumentacja zawiera analizę kwestii środowiskowych, technicznych i społecznych dotyczących przebiegu trasy. Inwestycja będzie mogła być zrealizowana w latach 2020-2023. Czy nakazanie przez KIO powtórzenia przetargu oznacza, że prace projektowe i sama budowa tunelu jest zagrożona? Tunel ma być zbudowany do końca 2021 roku, natomiast inwestor zastępczy, czyli GDDKiA wyliczyła, że trasa szybkiego ruchu S3 zostanie zrealizowana do roku 2023. Czy brak koordynacji czasowej pomiędzy budowniczymi tunelu i drogi S3 nie spowoduje przesunięcia o co najmniej dwa lata oddania do eksploatacji tunelu? Na te i wiele innych pytań związanych ze strategicznymi inwestycjami drogowymi, odpowiada gość programu.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 3.01.2018, 08:51
Łoj coś ktoś kombinuje na całego przy tunelowej inwestycji, żeby ją opóźnić lub żeby jej nie było.

Pozostałe