Minęły ferie w kamieńskiej bibliotece

  • 21.02.2016, 13:25
  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim
Minęły ferie w kamieńskiej bibliotece Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim
Jak co roku, w czasie ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbywały się zajęcia dla najmłodszych.
Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem: Lecimy w kosmos. Świetną zabawą było malowanie rakiety, budowa recyklingowych pojazdów kosmicznych, tworzenie księżycowego krajobrazu z produktów kuchennych (mąka, kasze, sól itp.), wykonanie makiety planet w kształcie książki rozkładanki. Nie zabrakło również kosmicznych historyjek, zagadek, labiryntów, kolorowanek, zabaw ruchowych. Podsumowaniem tego tygodnia był sprawdzian na astronautę, który wszyscy zdali na 6. Drugi tydzień to podróż dookoła świata. Pierwszym krokiem było wykonanie latającego dywanu, na którym mogliśmy ruszyć w drogę. Poznawanie kontynentów rozpoczęliśmy od gorącej Afryki. Oglądanie książek i bajek o zwierzętach afrykańskich, było inspiracją do wykonania pięknej makiety afrykańskiej sawanny. Następnie przenieśliśmy się w rejony polarne. Tutaj powstały obrazki wyklejanki z pingwinkami w roli głównej. Kolejne dni to poznawanie życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały baśni i opowieści indiańskich. Każdy wybrał sobie indiańskie imię i zapisał je na wykonanym przez siebie z piórek , makaronu i sznurków, chroniącym przed złem talizmanem. By zostać Indianinem potrzebny jest pióropusz, dlatego następnego dnia każdy zrobił dla siebie to nakrycie głowy. Byliśmy gotowi na indiańskie zabawy – wesołe gry, wyprawę na bizony, tańce i malowanie twarzy. Poprzez takie zajęcia staramy się zagospodarować dzieciom ciekawie czas wolny, a także pokazać że biblioteka to również miejsce dobrej zabawy.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe