Bielik-III. Jedyny taki kiermasz w Polsce!

  • 23.04.2018, 14:40 (aktualizacja 23.04.2018, 17:08)
  • Tomasz Sawicki
Bielik-III. Jedyny taki kiermasz w Polsce! Telewizja Świnoujście
W poniedziałek, 23 kwietnia br. przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dzień ten po raz pierwszy obchodzono  w Polsce w 1995 roku. Niedawno ukazał się raport dotyczący czytelnictwa w kraju przygotowany przez Bibliotekę Narodową z którego wynika, że osoby pochodzące z rodzin czytających, zazwyczaj same też czytają – 82% z nich deklaruje sięgnięcie przynajmniej po jedną książkę. To bardzo dużo w porównaniu z analogiczną sytuacją w rodzinach nieczytających. Tam, jedną książkę przeczytało zaledwie 13% Polaków. Z badań dowiadujemy się także, że najchętniej czytamy książki, które kupiliśmy sobie sami (34%) lub dostaliśmy w prezencie (23%). To dobra wiadomość dla wydawców oraz księgarzy, którzy nieustannie odczuwają skutki niskiego poziomu czytelnictwa w naszym kraju.

Do promowania książek i czytelnictwa od wielu lat w różnoraki sposób namawia mieszkańców Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu organizując różnego rodzaju imprezy promocyjne, spotkania z autorami i odczyty. Do jedynej w kraju, unikatowej promocji należy też cieszącym się powodzeniem, Promowanie Książki na promie. W tym roku w godzinach od 11. do 18. pływający kiermasz książkowy zakotwiczył na pokładzie promu „Bielik-III”. Na tegoroczny kiermasz z bibliotecznych magazynów  przeznaczono ponad tysiąc  woluminów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe