Setka parkrunowych biegów za nami!

  • 11.06.2018, 12:56 (aktualizacja 11.06.2018 18:22)
  • Leszek Wątkowski
Setka parkrunowych biegów za nami! Telewizja Świnoujście
W sobotę, 16 lipca 2016 roku parkowymi alejami Parku Zdrojowego przy ulicy Bolesława Chrobrego, blisko setka uczestników przebiegła dystans pięciu kilometrów inaugurując tym samym nową, cykliczną imprezę rekreacyjno-sportową pn. Parkrun. Natomiast w sobotę, 9 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00 na starcie do jubileuszowego, setnego wydania tej imprezy stanęło prawie 160 biegaczy w różnym wieku i o różnych umiejętnościach technicznych. Cieszy zapewne fakt, że impreza biegowa stała się imprezą wielopokoleniową, gdyż z imprezy na imprezę przychodzi coraz to więcej rodzin.

Od samego początku, pomysłodawczynią, organizatorem, koordynatorem i wreszcie dobrym duchem parkrunowej imprezy jest radna Elżbieta Jabłońska, która wraz z gronem wiernych, sprawdzonych przyjaciół i wolontariuszy, imprezy te organizują.  W sobotę, 9 czerwca br. bieg ukończyło 64 przedstawicielki płci pięknej i 93 mężczyzn. Najmłodszych uczestników wystartowało 24, w tym 5 debiutantów. W grupie dorosłych pobiegło 13 debiutantów. Natomiast 20 biegaczy poprawiło swoje rekordy życiowe na pięciokilometrowej trasie. Do każdego Parkrunu dołączają biegacze z innych miejscowości w minioną sobotę pobiegli przedstawiciele; z Jezioran, Poznania, Polic, Gdyni, Kołczewa  i Międzyzdrojów, tradycyjnie już, liczna grupa biegaczy przybyła z pobliskich miejscowości niemieckich. Organizatorzy zapraszają na kolejne imprezy w każdą sobotę od godziny 8.45. do Parku Zdrojowego, wejście od ulicy Bolesława Chrobrego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M.C.
M.C. 11.06.2018, 20:26
Brawa za wytrwałość biegaczom i organizatorom za sprawne sobotnie działania.

Pozostałe