Rozmowy na czasie

  • 18.06.2018, 14:06 (aktualizacja 18.06.2018 17:43)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
Do udziału w przedwakacyjnym programie Rozmowy na czasie zaproszenie do dyskusji przyjęli; radna Elżbieta Jabłońska (PO), radny Jacek Jurkiewicz (PiS) i Dorota Konkolewska sympatyczka SGM. Choć zaplanowanych do dyskusji tematów było wiele, jeden temat zdominował i wyczerpał czas przeznaczony na telewizyjne spotkanie.

Do wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy Radę Miasta VIII kadencji i prezydenta miasta na najbliższe pięć lat pozostało już tylko pięć miesięcy. Dlatego tematyka wyborcza zdominowała przedwakacyjne spotkanie Rozmów na czasie. Zapraszamy! Kolejny program Rozmowy na czasie ukaże się po „Wakacyjnym studio” we wrześniowej ramówce TVŚ.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 22.06.2018, 10:52
W sumie dla nas wyborców ten program niczego nie wniósł abyśmy już weszli w wir dyskursu kampanii wyborczej. Pani Dorota Konkolewska w tym programie bardzo dużo mówiła o partii, która w Świnoujściu już nie istniej. Czy coś w tym programie dowiedzieliśmy się o planach wyborczych Grupy Morskiej?. – Nie. Czy Grupa Morska wystawi kogoś do fotela prezydenta?- Redaktor prowadzący nawet Panią Konkolewską o to nie zapytał . Moim zdaniem GM straciła cenny czas antenowy, aby siebie wprowadzić w kampanie wyborczą. Rozumiem oburzenie Pani Jabłońskiej oraz Pana Jurewicza gdy Pani Konkolwska myli funkcje operacyjne( należą do organu wykonawczego) z nadzorczymi ( Rada Miasta z Radnymi) i niesprawiedliwie oceniła postawę radnych. Myślę ,że po osobach pełniących tak poważne funkcje w mieście możemy oczekiwać ,że takich błędów nie powinni popełniać.
Ricardo
Ricardo 26.06.2018, 11:36
Panie Aleksandrze startuje pan w najbliższych wyborach na radnego? Z jakiego komitetu wyborczego?
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 26.06.2018, 14:45
Moim zdaniem stare zgredy z mojego pokolenia nie powinny się lansować a pozwolić młodemu pokoleniu znaleźć i wybrać własnych liderów, którzy dokonaliby pokoleniowej wymiany kadr w polityce miasta i dostarczyli nowego spojrzenia na jego problemy do rozwiązania
słuchacz
słuchacz 25.06.2018, 18:39
Uważam, że Pani Konkolewska dobrze przedstawiła postawę radnych. Myślę, że nie są oni przedstawicielami mieszkańców tylko po to aby oceniać i krytykować projekty uchwał przedłożone przez prezydenta. Mają również możliwość zgłaszanie swoich uchwał i pracy nad nimi, i jeśli poruszany jest tak poważny problem jak powstanie ZPO w Świnoujściu, w nowym miejscu, to mogliby się włączyć do prac zespołu, który to opracowuje. Krytykować to potrafią wszyscy, ale wykazać się pomocną i fachową wiedzą jest już dużo trudniej.
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 26.06.2018, 10:47
Oczywiście ,że mogą.Tylko nie mogą przekraczać granicy swoich uprawnień. Rada miasta spełnia funkcje kontrolne . Jeżeli radni będą włączali się w prace w zakresie organu wykonawczego to w pewnym momencie staną się sędziami we własnej sprawie. Niemożliwe jest doprowadzić do tego aby radny brał udział w pracach takiej komisji i później wyniki tej pracy oceniał. Organ wykonawczy ma do dyspozycji cały aparat administracyjny aby takie projekty przygotować . Radni często korzystają z pracy wolontariuszy aby sięgnąć po opinie niezależne od administracji Prezydenta.
słuchacz
słuchacz 26.06.2018, 15:01
A jeśli sami zgłaszają uchwałę, a później nad nią obradują to nie są sędziami we własnej sprawie? W zespole mógłby być jeden, może dwóch radnych, którzy następnie mogliby zreferować daną uchwałę na komisjach(byliby najlepiej zorientowani) a na sesji oceniliby to wszystko pozostali radni. Wszyscy, i Prezydent i radni, pracują przecież dla dobra mieszkańców. Tylko zachodzi pytanie czy radnym się "chce", bo praca w takim zespole zajmuje czas, a nie przynosi dodatkowych dochodów.
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 26.06.2018, 17:11
To jest co innego.Wtedy my wyborcy jesteśmy sędziami w ich sprawie . Odpowiedzialność polityczna spada na wszystkich radnych , którzy głosowali za uchwałą. Problem leży w tym , że kampania wyborcza jest krotka i dość pobieżna i nikt z wyborców nie pamięta grzechów radnych dokonanych na początku kadencji.
Misia
Misia 26.06.2018, 20:42
Panie Aleksandrze, nic pan nie wie o naszych radnych! Wszystkich można do rany przyłożyć, no prawie wszystkich. Gdyby kampania wyborcza trwała dłużej jak 3 miesiace, to niektórym zabrakłoby pomysłów na uszczęśliwianie mieszkańców, i łgarstwa by było o wiele więcej, dlatego krótką kampanią wyborczą kandydaci na radnych za bardzo się nie zblamują!
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 27.06.2018, 09:11
Prawda
.
. 22.06.2018, 16:22
Programy wyborcze w mediach mogą ukazywać sie z chwilą podania daty wyborów, daty tej premier jeszcze nie podał. Do tego każdy program wyborczy sygnowany jest przez dany komitet wyborczy. Panie Aleksandrze, to pan powinien wiedzieć. Również i to, że Rozmowy na czasie nie jest programem służącym lansowaniu osób i partii politycznych w najbliższych wyborach samorządowych.
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 22.06.2018, 18:08
Każdy występ polityka w mediach jest lansowaniem i pozycjonowaniem partii w świadomości potencjalnego wyborcy. Każda dyskusja polityków w mediach jest prezentacją poglądów polityka i komunikacją ze swoimi wyborcami..Zwłaszcza w roku wyborczym.Czekanie na ogłoszenie kampanii wyborczej, to czekanie na przepełniony tramwaj do którego można nie wejść z braku miejsca. Powodzenia . Teraz mamy Mistrzostwa w Piłce Nożnej. Później okres urlopowy i koniec zainteresowania polityką
wyborca
wyborca 20.06.2018, 07:55
Zdecydowanie PiS , zdecydowanie Jurkiewicz, zwyczajnie najlepszy.
Irena
Irena 19.06.2018, 18:35
Malo merytorycznie...raczej szukanie winnych i ewentualne wybielanie sie....no coz ,wybory.Bardzo mnie ciekawia programy wyborcze...czy ktos odwaznie podejmie temat..sluzby zdrowia w miescie,zdrowie mieszkancow to sprawa priorytetowa...kto tym tematem sie zajmie uczciwie i powaznie ,napewno wygra wybory....
gość
gość 19.06.2018, 15:35
Pani Dorota przy każdym wystąpieniu mówi prawdę w oczy popartą faktami i argumentami. To adresatom i ich zwolennikom się nie podoba. Ciężko skomentować coś, gdy ma się świadomość, że źle się zrobiło i ktoś to wytyka.
Lucjan
Lucjan 19.06.2018, 12:27
Jedynym który mówi na temat i z sensem jest wiceprzewodniczący Jurkiewicz, naturalnie i prawdziwie.
psycholog
psycholog 19.06.2018, 11:08
Ktoś się zachowuje jak pies ogrodnika
meboo
meboo 19.06.2018, 07:52
Miarą mowy nie jest ten, co mówi, lecz ten, który słucha. Nie ma sobie równych w argumentach p. Kąkolewska.
Malina
Malina 19.06.2018, 09:25
Ale smochwała pycha kroczy przed upadkiem
Observer
Observer 18.06.2018, 23:25
Najmniej w tym damskim towarzystwie miał do powiedzenia "rodzynek" Jurkiewicz, ale kandydat PiSu na prezydenta miasta będzie miał jeszcze okazję pogadać:))
Leczo
Leczo 18.06.2018, 22:39
Jakie to stowarzyszenie to jest typowa populistyczna partyjka pod plaszczykiem a pani konkolewska w tym uczestniczy typowa obluda pisowska
Podpis
Podpis 18.06.2018, 22:34
Pano Doroto. Pisanie komentarzy przez Pani męża lub własną osobę nie jest dobrym pomysłem. Każdy widzi, że to Pani pismo i język. Prosze tego nie robić. Pozdrawiam
Aleksander Skiepko
Aleksander Skiepko 20.06.2018, 08:44
Dlaczego ma tego nie robić? Wręcz przeciwnie każdy polityk powinien to robić i podpisać się pod tym komentarzem z imienia i nazwiska. Internet daje nie ograniczone możliwości kontaktu i dyskusji polityków z wyborcami. Problem leży w tym ,że jest też anonimowy i można się narazić na dyskusję z poziomu Lumpelproletariatu.
Czarek
Czarek 18.06.2018, 22:09
Ja też dostałem gazetkę SLD do domu i wcale nie uważam że jest populistyczna. Jest dużo rzeczowych artykułów z innym ale racjonalnym patrzeniem na sprawy miasta i mi się bardzo podoba. Pani Kąkolewska nie rozumie co to populizm z tego wynika bo za mało słucha swojego obecnego pracodawcę który nagle stał się bardzo aktywny ponad to co robił do tej pory. I to jest też populizm.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.06.2018, 21:38
Spasuj Panie Henryk bo za szybko wazelina się skończy.Pani Konkolewska ma się zajmować szpitalem bo to idzie jej dobrze a mieszanie się do polityki nie wyjdzie jej na dobre.
Henryk
Henryk 18.06.2018, 22:26
Nie mam powodów, czy interesu w tym by kadzić Pani Konkolewskiej, Ona tego nie potrzebuje, bo jest kobietą twardo stąpającą po Świnoujskiej ziemi i zapewne dobrze potrafi sprawdzić się nie tylko w kierowaniu szpitalem!
N.G.
N.G. 18.06.2018, 20:26
pokrętnie wyszło z tym koalicjantem radnej Jabłońskiej, zresztą nie tylko z koalicjantem
Henryk
Henryk 18.06.2018, 20:12
Obserwuję od jakiegoś czasu panią Konkolewską która zapraszana jest do Państwa audycji, stwierdzam dziś po kolejnym spotkaniu na małym ekranie, i nie jestem w tych spostrzeżeniach osamotniony, że Pani Konkolewska jest silną osobowością, zawsze przygotowana, potrafiąca w sposób przekonywujący przekazać to, co w danym momencie jest istotnego w sprawie. Nie zauważyłem zwyczajnego, bez sensu ględzenia w którym przoduje i na sesjach jaki i teraz w studio Pani Jabłońska czy Agatowska. Ta ostatnia bije obecnie rekordy populizmu i własnego zakłamania w swojej papierowej politycznej gazetce, wytworzonej na potrzeby wyborcze. Pani Konkolewska powinna podjąć decyzję startu w zbliżających się wyborach, zapewne dużo dobrego zrobiłaby dla miasta i mieszkańców. Serdecznie Panią pozdrawiam, zawsze miło się Panią ogląda i słucha. Z poważaniem Henryk M.
Ortodoksa
Ortodoksa 19.06.2018, 10:52
Panie Heniu, osoba która zmienia partie jak rękawiczki nie jest żadną osobowością, niestety.
Kinia
Kinia 19.06.2018, 20:48
Może warto było przy okazji wymienić te partie, które ta pani zmieniała jak rękawiczki??? A niżeli walić po próżnicy!
Maras
Maras 18.06.2018, 19:30
Co tak sie p. Jurkiewicz czai, przecież wiadomo, że kanddydatem na prezydenta w wyborach będzie on sam!
Ernest
Ernest 18.06.2018, 19:27
Cosik cieniuchno w peło, jednoosobowy koalicjant z nowoczesnej kanapowej partii? to chyba trochę za mało by rozwinąć skrzydła i wygrać wybory. Przytulcie czerwonych oni tacy osamotnieni

Pozostałe