Sukces świnoujskiej reprezentacji na zawodach w Łodzi

  • 20.06.2018, 09:54 (aktualizacja 20.06.2018 10:03)
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”
Sukces świnoujskiej reprezentacji na zawodach w Łodzi OSiR Wyspiarz
W dniach 16 – 17 czerwca 2018 r. na stadionie AZS Łódź odbył się XXIV Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. To jedna z największych imprez lekkoatletycznych dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych w Europie. W trwających dwa dni zawodach wystartowało 2200 zawodników, wszyscy wyłonieni zostali z eliminacji miejskich w ponad 90 miastach Polski. Każdego roku honorowy patronat „Czwartków Lekkoatletycznych” obejmuje Prezydent RP, zaś koordynatorem Ogólnopolskich „Czwartków” jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy człowiek w Europie.

    Organizatorem I edycji „Czwartków LA” w naszym mieście oraz wyjazdu reprezentacji Świnoujścia do Łodzi był Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

            Łódź przywitała młodych lekkoatletów piękną pogodą, dając nadzieję na dobre wyniki sportowe.

Świnoujście reprezentowało 16 zawodników z pięciu szkół podstawowych. Pierwszego dnia zawodów odbyły się dwa finały: 600 m dziewcząt i skok wzwyż rocznik 2007 oraz eliminacje w pozostałych konkurencjach zawodów lekkoatletycznych. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w skoku  wzwyż w kategorii klas IV wywalczyła Katarzyna Dobek  z wynikiem 130 cm, uczennica SP nr 6  (nauczyciel Janusz Walkowiak), medal srebrny przypadł Hannie Owczaruk w biegu na 600 m w kategorii klas IV – 1,49,9, uczennica SP 6 (nauczyciel Janusz Walkowiak). Drugiego dnia zawodów oglądaliśmy występ trzech naszych finalistek: medal brązowy zdobyła Zuzanna Ziomko w biegu na 300 m – 44,79, uczennica SP 6 (nauczyciel Krzysztof Walkowiak). Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasowała się Oliwia Wolanin w konkurencji rzutu piłeczką palantową w kategorii klas V, uzyskując wynik 45 m, uczennica SP 4 (nauczyciel Wojciech Kramarz), natomiast Oliwia Sokołowska w biegu na 300 m uplasowała się na siódmej pozycji, uzyskując czas 49,99, uczennica SP 6 (nauczyciel Krzysztof Walkowiak).

Wyniki końcowe pozostałych świnoujskich reprezentantów:

Magda Karpińska w biegu na 600 m uzyskała czas 2,04,70, uczennica SP 6 (nauczyciel Krzysztof Walkowiak), Justyna Guzenda w skoku w dal – 3,25, uczennica SP 2 (nauczyciel Iga Cierpiał), Anna Korpysz  w rzucie piłeczką palantową uzyskała wynik 21 m, uczennica SP 2 (nauczyciel Iga Cierpiał), Samuel Kruków w skoku w dal osiągnął odległość 3,27, uczeń SP 2 (nauczyciel Iga Cierpiał), Ksawery Karasek w rzucie piłką palantową uzyskał wynik 24,5 m, uczeń SP 6 (nauczyciel Janusz Walkowiak), Milan Kadłubiec w biegu na 60 m uzyskał wynik 9,35, uczeń SP 6 (nauczyciel Janusz Walkowiak), Antoni Jasiakiewicz w biegu na 300 m uzyskał wynik 52,56, uczeń SP 1 (nauczyciel Bogusław Mazur), Dominika Stefaniak w skoku w dal – 3,02m, uczennica SP 1 (nauczyciel Andrzej Skonieczny), Patryk Opaliński w skoku w dal – 4,25 m, uczeń STSG (nauczyciel Ewa Murawska), Grzegorz Frejnik w rzucie piłeczką palantową uzyskał wynik 31,05 m, uczeń SP 6 (nauczyciel Beata Musielak) i Dawid Bialik w biegu na 60 m – 9,49, uczeń STSG (nauczyciel Ewa Murawska).

            Wszyscy nasi młodzi zawodnicy walczyli dzielnie i ambitnie, taka postawa to zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowali zawodników do startu, a przecież dla większości z nich, były to pierwsze poważne zawodowy sportowe.

            W klasyfikacji miast – Świnoujście uplasowało się na bardzo wysokim 10 miejscu w Polsce (na ponad 90 sklasyfikowanych miast).

            W dniu 21 czerwca 2018 r. w Łowiczu odbędzie się kolejny XIII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży z udziałem 12 państw Europejskich. W skoku wzwyż, w kategorii klas IV będzie reprezentować nasze miasto Katarzyna Dobek. Trzymamy kciuki.

Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe