121 uczestników zaliczyło urodzinowy Parkrun

  • 16.07.2018, 11:56 (aktualizacja 16.07.2018 12:04)
  • Leszek Wątkowski
121 uczestników zaliczyło urodzinowy Parkrun Telewizja Świnoujście
W sobotę, 14 lipca br. minęły dwa lata od urodzin nowej, zorganizowanej i prowadzonej społecznie imprezy biegowej w Świnoujściu. Parkrun bo o nim mowa, ma się dobrze stale dołączają nowi biegacze nie tylko z wysp, ale krajowi na nawet z za granicy. Ta forma sportowo-rekreacyjna, realizowana konsekwentnie w każdą sobotę, w tym samym miejscu i o tym samym czasie znalazła swoich zwolenników.

Na Parkrun przychodzą w sobotni poranek już całe rodziny, znajomi z zakładów pracy, firm i instytucji. Jedni biegają dla przyjemności, kondycji i zdrowia zabierając ze sobą psy, inni wspomagają się kijkami a jeszcze inni poprawiają swoje rekordy biegowe. Dla wszystkich wytyczona jest trasa parkowymi alejkami o długości 5 kilometrów. Na 105 Parkrun przybył prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który pogratulował uczestnikom wytrwałości i wręczył okolicznościowe nagrody najdłuższym stażem biegaczom i organizatorom. Do biegowej rodziny dołączył dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof Zdonek. Biegowa impreza urodzinowa dla wszystkich uczestników zakończyła się słodkim poczęstunkiem i lemoniadą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe