Akcja specjalna

  • 15.10.2018, 13:38 (aktualizacja 15.10.2018 21:28)
  • Leszek Wątkowski
Akcja specjalna Telewizja Świnoujście
We wtorek, 16 października br. w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury przy pl. Adama Mickiewicza, od godziny 11.30 rozpoczną się przygotowania do akcji specjalnej. Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu oraz Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Na świecie obchody organizowane są od 2000 roku, w naszym kraju pomysł przyjął się dwa lata później.

16 października br. w wielu Polskich miastach organizowane będą spotkania,  praktyczne zajęcia i pokazy związane z podnoszeniem świadomości społeczeństwa na temat zatrzymania krążenia oraz pomocy, jaką możemy nieść w sytuacji, gdy natrafimy na osobę, która jej potrzebuje. Tego dnia w Świnoujściu zorganizowana będzie akcja specjalna, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać resuscytację. Uczestnicy, pod bacznym okiem fachowców, będą mieli szansę doskonalić swoje umiejętności na tak zwanych fantomach. Zdaniem ekspertów, dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie wzrastają do nawet 50 procent, dlatego ważne jest, aby każdy człowiek wziął udział w takich użytecznych działaniach. O szczegółach świnoujskiego Dnia Serca i przebiegu akcji powiedzieli: dh hm. Marek Niewiarowski z Harcerskiego Sztabu WOŚP  i ratownik - szkoleniowiec WOPR Jarosław Włodarczyk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 15.10.2018, 22:42
Zapowiada się niezłe dmuchanko :D

Pozostałe