Temat Tygodnia – środa, 7 listopada br.

  • 7.11.2018, 16:08 (aktualizacja 07.11.2018 18:29)
  • Tomasz Sawicki
Temat Tygodnia – środa, 7 listopada br. Telewizja Świnoujście
Zaledwie cztery dni dzielą nas od wielkiego wydarzenia - 100-rocznicy obchodów Święta Niepodległości. Już teraz w wielu miejscach odbywają się różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające i przypominające o tym ważnym dla każdego Polaka święcie.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. O historycznych uwarunkowaniach i współczesnym odniesieniu do historii z okazji Święta Niepodległości, mówił gość programu Temat Tygodnia prof. dr hab. Kazimierz Kozłowski z Wyższej Szkoły Humanistycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolekcjoner prawdy
kolekcjoner prawdy 10.11.2018, 07:48
Czy p. profesor zapomniał, że IPN wnosi znaczący wkład w pisaniu najnowszej "historii" Polski? Wynaleźli żołnierzy wyklętych których zaszufladkował jako narodowych bohaterów, dogadał się z Ukrainą w sprawie watażki "Bandery", umniejsza znaczenie w walkach I Armii Wojska Polskiego, wreszcie IPN wskazuje "bohaterów" Stoczni Gdańskiej, którzy "walczyli" z tzw. komuną. Nadal dysponują teczkami i co jakiś czas ujawniają ich fragmenty, by dzielić i wskazywać "kapusiów bezpieki" Warto pochylić się nad tą państwową organizacją i jej zasługami dla demokracji i historii.

Pozostałe