Temat Tygodnia – środa, 28 listopada br.

  • 28.11.2018, 12:22 (aktualizacja 28.11.2018 14:22)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia – środa, 28 listopada br. Telewizja Świnoujście
W poniedziałek, 26 listopada br. na drugiej części obrad Rady Miasta, radnym udało się wybrać przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta Świnoujście.

Gościem programu Temat Tygodnia była radna Elżbieta Jabłońska z Platformy Obywatelskiej wybrana na przewodniczącą Rady Miasta.  W tajnym głosowaniu radni 12 głosami „za” przy 8 „przeciwnych” i jednym „wstrzymującym” dokonali wyboru szefowej Rady Miasta. Nie był to wynik świadczący o pełnym poparciu kandydatury,  tylko minimalna arytmetyczna większość potrzebna do wyboru wskazanej osoby. Do tego niezadowolenie z wyboru na wiceprzewodniczącego Rady, radnego Jacka Jurkiewicza z Prawa i Sprawiedliwości okazali jego partyjni koledzy  z Rady Miasta. Czyżby  wybrane na ostatniej sesji tzw. prezydium Rady Miasta miało mieć charakter  tymczasowy i należy spodziewać się zmian? Kolejną sesja zwołana została na piątek, 30 listopada br. ma to być kolejna sesja organizacyjna Rady Miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pytajnik miejski
pytajnik miejski 29.11.2018, 20:24
Co w radzie miejskiej przez 5 lat zamierza robić grupa radnych z SLD skoro do niczego nie zamierzają się angażować???
juran
juran 5.12.2018, 13:12
no, będą kasować diety, bo szefowa została bezrobotną..
wesoły Romek
wesoły Romek 29.11.2018, 08:20
Teraz pani przewodnicząca będzie musiała jakoś okiełznać to towarzystwo, które widzę nie pali sie do żadnych działań. Niezrozumiała jest postawa grupy radnych SLD, to co zapowiadała ich liderka w wyborach o ciężkiej pracy dla kochanych mieszkańców powoli trzeba między bajki włożyć. Taka postawa i taki zapał do tej ciężkiej pracy, widać było na dwóch sesjach, ogólny marazm i tumiwisizm to jest właściwe nazwanie, tego co oglądałem w czwartek i później w poniedziałek - wstyd!
Radomski
Radomski 28.11.2018, 19:09
Rada jest tylko w 1/4 zmieniona, dlatego dziwię się, że od początku nowej kadencji radni nie mogą się dogadać, by kontynuować zadania które wyznaczone zostały jeszcze w poprzedniej kadencji. Radni rozpoczęli od intryg, przepychanek i milczącej działalności przy wyborach przewodniczącego. Zastanawiam się po co niektórzy ponownie startowali, żeby pokazywać teraz fochy!?
Alicja
Alicja 28.11.2018, 18:47
Powodzenia w nowej roli pani Elżbieto, zapewne potrafi pani to całe towarzystwo ogarnąć i zagonić do roboty!

Pozostałe