ZNP ogłosiło Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty

  • 19.12.2018, 16:27 (aktualizacja 19.12.2018 18:42)
  • Leszek Wątkowski
ZNP ogłosiło Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty Telewizja Świnoujście
Obradujący we wtorek, 18 grudnia 2018 roku Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję w sprawie protestu. Decyzję na konferencji prasowej ogłosił prezes ZNP Sławomir Broniarz. Domagamy się realnego a nie symbolicznego wzrostu wynagrodzeń na poziomie 1000 zł od stycznia 2019 roku. Zachęcamy także nauczycieli do dbania o swoje zdrowie. Prosimy rodziców o wyrozumiałość. Jest to także protest o lepszą szkołę. Zarobki nauczycieli zaczynają się od 1751 zł netto. Pensje nauczycieli muszą wzrosnąć! Nauczyciele chcą protestować – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie ZNP ( znp.edu.pl) tak wynika z ankiety przeprowadzanej przez ZNP. Wzywamy także rząd i ministerstwo edukacji do podjęcia rozmów.

Czy do ogłoszonej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej dołączą  pracownicy oświaty w Świnoujściu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do prezes ZNP w Świnoujściu Wiesławy Osikowskiej. W środę, 19 grudnia br. m.in. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I lekcje odbywały się zgodnie z planem, co potwierdził dyrektor szkoły Piotr Adamczyk.  Z kolei Janina Śmiałkowska naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta stwierdziła, że sytuacja związana z akcją protestacyjną w świnoujskiej  oświacie jest na bieżąco monitorowana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 30.12.2018, 18:58
Na pensję nauczycieli składa się wynagrodzenie zasadnicze i dodatki określone w Karcie nauczyciela. Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla opiekuna stażu, dodatek funkcyjny dla wychowawcy klasy, dodatek funkcyjny nauczyciela doradcy, dodatek funkcyjny nauczyciela konsultanta, dodatek za warunki pracy, dodatek za uciążliwość pracy, nagroda jubileuszowa, nagroda ze specjalnego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, dodatek motywacyjny, dodatkowe wynagrodzenie roczne, odprawa emerytalno-rentowa oraz odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy, wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa.
Dorota
Dorota 19.12.2018, 23:52
Nasi nauczyciele są zdrowi jak rydze i nie muszą uciekać się do niecnych podstępów ZNP z L4
kanex
kanex 19.12.2018, 21:13
Ilu nauczycieli zarabia 1750 zeta na rękę? To jest związkowa propaganda. Nauczyciele to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa w kraju.
Stanisław
Stanisław 19.12.2018, 19:11
Bez obrazy ale pani prezes ZNP nie ma racji mówiąc, że nauczyciele zarabiają za mało i walczyć zamierzają o te dodatkowe tysiąc złotych od nowego roku. Nauczyciel skoro czuje sie niedoceniony finansowo, zawsze może zmienić zawód, potrzeba fachowców w wielu branżach. Jest tylko małe ale. W każdych zawodach, chcąc zarobić pracuje się 8-10 godzin, z jedna przerwą 15 minutową! Nauczyciele pracują średnio dziennie około 5 x po 45 minut! Czy ich miesięczny czas pracy przekracza, jak większości pracowników, ponad 40 godzin tygodniowo? Dlatego jak praca, taka i płaca!
MM
MM 21.12.2018, 10:11
Panie Stanisławie, jasne że każdy z nauczycieli może zmienić zawód, a zastąpić ich mogą mniej wymagający lub wykształceni obywatele albo ktokolwiek, bo niektórzy też uważają że nauczanie to żadna sztuka. Naprawdę uważa pan że nauczyciel może stać 40 godzin przy tablicy? Wytłumaczę - proszę sobie wyobrazić, że co godzinę zarządza pan inną, 30-osobową grupą osób, steruje ich pracą, dba o dyscyplinę tej pracy, ciągle coś mówi i słucha, musi oceniać, co powoduje czasami frustrację tej grupy, co trzeba też przyjąć na siebie. Proszę uwierzyć, to bardzo obciąża, także fizycznie. Proszę nie gardzić, proszę zrozumieć.
Waldek
Waldek 21.12.2018, 10:52
Szanowny MM. Co ma powiedzieć np. sprzedawczyni stojąca za sklepową ladą? Co na to stwierdzenie ma odpowiedzieć fryzjerka? Te osoby też mają do czynienia z innymi klientami co minutę, muszą znosić ich humory i oczywiście sprostać wymaganiom. Proszę nie robić z nauczycieli świętych polskich krówek. Jest to kasta ciągle uprzywilejowana w stosunku do innych profesji, też wysoko wykształconych!

Pozostałe