Przesłanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia ks. Dziekana

  • 23.12.2018, 19:58 (aktualizacja 24.12.2018 11:11)
  • Tomasz Sawicki
Przesłanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia ks. Dziekana Telewizja Świnoujście
Tradycyjnie, w dzień wigilii Świąt Bożego Narodzenia za naszym pośrednictwem, z przesłaniem i życzeniami dla mieszkańców Świnoujścia zwraca się ksiądz dziekan Piotr Superlak.

Boże Narodzenie to najważniejsze i najuroczyściej obchodzone, święto religijne w Polsce. Jego tradycje ukształtowały się na przestrzeni wieków, gdy zwyczaje pochodzące z czasów pogańskich poprzeplatały się ze zwyczajami wprowadzonymi przez Kościół. Na ich kształt miały także wpływ inne obrządki kościelne oraz tradycje ludowe. Obecnie Boże Narodzenie ma charakter święta rodzinnego i najczęściej jest obchodzone w gronie najbliższych. Nie zapominajmy o duchowym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia, o co apeluje i co podkreśla w swoim wystąpieniu, ksiądz dziekan Piotr Superlak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe