Szczepimy się, bo chronimy siebie i innych…

  • 4.01.2019, 15:52 (aktualizacja 04.01.2019 18:30)
  • Leszek Wątkowski
Szczepimy się, bo chronimy siebie i innych… Telewizja Świnoujście
Od czwartku, 3 stycznia br. dyrekcja Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu przystąpiła do praktycznej realizacji ochrony personelu, posiadającego bezpośredni kontakt z pacjentami przez co narażeni są częściej na zakażenie wirusem odry.

Przypominamy, że odra jako ciężka wirusowa choroba zakaźna, szerzy się drogą kropelkową a każdy chory może zakazić wiele  osób z najbliższego otoczenia.  Najczęstszymi powikłaniami w wyniku przebytej odry są zapalenie ucha środkowego, biegunki, zapalenia płuc, ostrego zapalenia mózgu. Powikłania są szczególnie częste u dzieci poniżej 5 roku życia i dorosłych powyżej 20 roku życia. O rozpoczętej akcji szczepień personelu szpitala powiedziała Dorota Konkolewska prezes Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 4.01.2019, 20:06
Jeśli zdrowa będzie służba zdrowia, to i mieszkańcom powinno być zdrowo

Pozostałe