Trzech Króli w Świnoujściu (fotorelacja)

  • 6.01.2019, 13:33 (aktualizacja 06.01.2019 13:59)
  • Leszek Wątkowski
Trzech Króli w Świnoujściu (fotorelacja) Telewizja Świnoujście
W niedzielę, 6 grudnia br. kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Wierni przeszli ulicami miasta w orszaku Trzech Króli.

Dzień w swojej symbolice nawiązuje do pokłonu mędrców ze Wschodu, którzy przybyli z darami do narodzonego Jezusa. Po upływie kilkunastu dni od narodzin Chrystusa do Betlejem przychodzą ci, którzy oddają mu pokłon. Ci, o których tradycja przyzwyczaiła mówić: "trzej królowie". My wiemy, że byli to mędrcy, ale ilu ich było - nie wiemy. Potocznie mówi się o trzech, gdyż przynieśli trzy dary: złoto, kadzidło i mirrę. Złoto objawia Jezusa jako Króla, kadzidło wskazuje na jego nauczanie, które jest dążeniem w górę, podobnie jak dym kadzidła. Mirra z kolei używana do namaszczania ciała wskazuje, że Chrystus umrze jak człowiek. Filmową relację z obchodów przedstawimy w poniedziałek, 7 stycznia br. w programie lokalnym naszej telewizji.

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe