Rozmowy na czasie

  • 28.01.2019, 12:32 (aktualizacja 28.01.2019, 13:18)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
Dziś w programie Rozmowy na czasie rozmawiamy na temat szeroko pojętej i modnej niekiedy z konieczności – ekologii.

Czy Świnoujście, jest, czy dopiero pretenduje do miana ekologicznego miasta? Czy Rada Miasta wraz z prezydentem powinna czynić starania o zmianę paliwa z miału węglowego na gaz ze świnoujskiego terminala LNG? I kiedy działania radnych w  sprawie uruchomienia grzebowiska domowych zwierząt na terenie miasta może stać się faktem? M.in. na te tematy dyskutowaliśmy z zaproszonymi do studia gośćmi: radną Sylwią Marszałek (GM), radnym Wiesławem Górecznym (PO) i radnym Jarosławem Włodarczykiem (SLD) Zapraszamy!  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kai
Kai 30.01.2019, 08:39
Globalnie patrząc na miasto, to wszystko wydaje się OK, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i tu już tak wesoło nie jest. Dużo by tu pisać o nie do końca zrealizowanych inwestycjach, planowaniu w przestrzeni publicznej czy działalności prospołecznej.
Pronobis
Pronobis 29.01.2019, 13:26
PEC : w najbliższej kadencji do 2023 raczej w temacie nic się nie zmieni , brak woli i konceptu -ambitnego konceptu .
tzw nowy PEC produkujący ciepło oraz energie elektryczną to kwestia
- sprzedaży działki po obecnym PEC u poważnemu developerowi na mieszkaniówkę - działka jest cenna , i nic nie staje na przeszkodzie aby w przetargu na sprzedaż działki zapisać aby docelowy developer zbudował w okolicy Mulnika ( blisko sieci przesyłowej PEC ) nowy obiekt dla PEC oparty o piece gazowe z sieci GazSystemu - .
Ciepło trafi do sieci a energia może zasilić spółki miejskie KA - ładowanie przyszłych autobusów elektrycznych , oczyszczalnie ,może zapewnić zasilanie do obsługi tunelu , oświetlenie miejskie w ten sposób można obniżyć koszta energii dla miasta , LNG będzie rozbudowane .... co z podatkiem od rozbudowanej cześci ?? może wynegocjować umowę z PGiNGE o szczególnych warunkach otrzymywania paliwa gazowego dla sieci PEC oraz bonifikacie dla odbiorców indy??
Tereny Mulnika to typowe tereny industrialne- jest wiele powierzchni do pokrycia ... panelami fotowoltaicznymi ( podobny koncept jest i pracuje w okolicy J.Miedwie - ZWIK ze Szczecina otrzymał dotacje na budowę farmy fotowoltaicznej- aż się prosi na terenach Mulnika nawet KA może zbudować na swoich terenach panele foto , oczyszczalnia .....
Cmentarz dla zwierzaków :
GM -trzymam kciuki , i namawiam do aktywności w temacie wybiegów miejskich dla psów , nie jednego( projektowanego ) w Parku Zdrojowym a min 5 -6 ( ogrodzone ,i nie muszą być duże , gdzie są pojemnik - kilka , gdzie są dyspensery na torebki - PAPIEROWE !! tak jak w Szczecinie nie folia ) jakaś mała architektura miejska typu ze 2 ławeczki , oczywiście regulamin -nawet okolice placów zabaw dla dzieciaków to dobre miejsc- oczywiście wydzielone .
Hotel dla zwierzaków : dlaczego tego nie prowadzi schronisko ??
wystarczy przygotować cześć schroniska , zrobić odp. boxy w kilku standardach , mogą być nawet ogrzewane , dać płatny monitoring , i inne udogodnienia ,, nikt nie mówi ,że to ma być za darmo - taki biznes spokojnie może obniżyć działalność i tak jak poprzednio ... zasilanie w ciepło z PEC czyli gaz oraz energia , tam gdzie można to panele fotowoltaiczne na które można dostać kasę.......
Kwestie realne.

mieszkaniec Barlickiego
mieszkaniec Barlickiego 29.01.2019, 08:44
Panie radny z wymianą tych pieców nie jest tak prosto, trzeba mieć dobre rozeznanie w tym temacie, bo zamiast zyskać, można sporo stracić na tej wymianie. Popieram panią radną, co do koncepcji kotłowni gazowej na prawobrzeżu, szczególnie zimą te wszystkie kopciuchy dają znać o sobie.
Bożena
Bożena 28.01.2019, 22:09
Pani Marszałek, mam cichą nadzieję, że Pani wraz z Grupą Morska doprowadzicie do szczęśliwego rozwiązania cmentarza dla zwierząt. Dziękuję za piękną inicjatywę! :)
Weronika
Weronika 28.01.2019, 21:58
Tyle ceregieli z tym cmentarzem dla zwierzaków domowych. Przecież o tym sie gada tak długo jak o tunelu i co? Po 70 latach zaczęto coś dłubać przy tunelu, natomiast o cmentarzu dla zwierzaków nadal sie gada, gada, gada i gada
Mieszkaniec Grunwaldzkiej
Mieszkaniec Grunwaldzkiej 28.01.2019, 21:53
PEC już dawno powinni przeprowadzić poza ścisły teren centrum, lub podjąć natychmiastowe działania by zmienić paliwo do kotłów na gazowe. Żadne filtry i wydawanie kasy na inne urządzenia nie wyeliminują uciążliwości tego kotłowego molocha.

Pozostałe