Posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej

  • 8.03.2019, 15:59 (aktualizacja 08.03.2019 20:09)
  • Leszek Wątkowski
Posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej Telewizja Świnoujście
W piątek, 8 marca br. o godzinie 13 w gabinecie przewodniczącej Rady Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej, której przewodniczył radny Jan Borowski.

Członkowie Komisji zostali zapoznani z dwoma informacjami. Z informacją otrzymaną z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. o planowanych inwestycjach, w szczególności terminalu kontenerowego i z informacją ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka dotyczącej świnoujskiego zakładu  Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Dziś Komisja Rady miała wypracować wnioski i przygotować zaproszenie do spotkania z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 14.03.2019, 20:17
Czy ta oczywista prawda ,że terminal kontenerowy jest dla Świnoujścia szansą rozwoju cywilizacyjnego i dołączenia portu do rodziny normalnych portów morskich przebije się wreszcie do świadomości zagubionych "znawców tematu". Przecież taki port to szansa rozwoju również mniejszych portów , bliższych i dalszych,, bo przecież załadunek kontenerów dla Świnoujścia może być w Stepnicy , Trzebieży, Wrocławiu...Dużo transportuje się też koleją.Co za ciemnogród , który wyobraża sobie ,że transport kontenerów to jazda tylko drogą do Szczecina. Ta likwidacja krzaków gdzie ten terminal ma powstać to tylko może wyjść środowisku na dobre. Pływałem na kontenerowcach, poznałem wiele portów na świecie i te dyrdymały o jego szkodliwości mnie po prostu przerażają. Jak te głupoty przeciwników mogą w ogóle być brane pod uwagę.
Zorientowany
Zorientowany 11.03.2019, 21:05
A tak na spokojnie- niech mi ktoś wytłumaczy- jak to jest, że w tak ważnych sprawach opinie wydaje szumnie zwana komisja w skałdzie: przewodniczący- osoba bez żadnego doświadczenia zawodowego i naukowego, lat dwadzieścia parę, którego jedynym osiągnięciem jest praca u znajomego z partii czyli u pana Śliwińskiego ( teraz już chyba pracuje ... w porcie?) , z oszczędnościami ..2000 zł.. drugi Pan- ten z wąsem- który jest z zawodu pedagogiem- obecnie pracującym w spółce zależnej od inwestora czyli Zarządu Morskich Portów itd...Świat normalnie oszalał! Tacy ludzie mają decydować o naszej przyszłości??????????????
rowski
rowski 9.03.2019, 08:59
stocznia plajtuje w porcie pensja 2000 a Ci się jakimiś mrzonkami zajmują Borowski jest już w pis?
Mariański
Mariański 9.03.2019, 14:23
Niestety ani jedno ani drugie nie jest zależne od radnego Borowskiego, dlatego nie w tym kierunku skierowane są twoje żale
morski
morski 8.03.2019, 23:07
hmmm rok 2027, no to jeszcze do tematu trzeba będzie wracać. Bo przecież to są dopiero jakieś mrzonki, może nawet bardziej odległe od tych, co stoczniowcy ze Szczecina wybudują prom pełnomorski pod który politycy PIS już położyli 2 lata temu stępkę:)

Pozostałe