Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 10:40

Marynarka Wojenna RP zakończyła mistrzostwa

Przez dwa dni (3 i 4 kwietnia br.) w Świnoujściu na obiekcie stadionu miejskiego OSiR „Wyspiarz” odbywały się Mistrzostwa Marynarki Wojennej RP w Biegach Przełajowych.

Autor: Telewizja Świnoujście

Marynarka Wojenna RP w sześciu zespołach wystawiła najlepszych biegaczy, w tym kobiety, które na co dzień na różnych stanowiskach służą w jednostkach Marynarki Wojennej RP. Organizatorem Mistrzostw we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” była  8 Flotylla Obrony Wybrzeża, którą jako gospodarz reprezentował komandor podporucznik Marcin Malkowski. W czwartek, 4 kwietnia br. o godzinie 14 na stadion do zawodników przybył dowódca 8FOW komandor Piotr Nieć, który pogratulował sportowej rywalizacji, natomiast najlepszym zawodnikom wręczył  medale i puchary. Drużynowo I miejsce w biegach przełajowych zajęła ekipa wystawiona przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej  z Gdyni. II miejsce w zaciętej rywalizacji biegowej zdobyła drużyna wystawiona przez Centrum Specjalistów Marynarki Wojennej z Ustki, natomiast trzecie miejsce w mistrzostwach zdobyła drużyna z 3 Flotylli Okrętów z Gdyni. Biegacze  wystawieni przez gospodarzy imprezy – 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zajęli drużynowo  4 miejsce. Teraz najlepsi zawodnicy przygotowywać będą się w swoich macierzystych jednostkach d udziału w mistrzostwach na szczeblu centralnym, które odbyć mają się jesienią bieżącego roku.