Strajkują świnoujskie placówki edukacyjne

  • 08.04.2019, 15:01 (aktualizacja 08.04.2019, 15:34)
  • Leszek Wątkowski
Strajkują świnoujskie placówki edukacyjne Telewizja Świnoujście
O godzinie 8.00 Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Paweł Sujka wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście Edytą Tomaszek rozpoczęli objazd po wszystkich placówkach edukacyjnych, których kadra w referendum wyraziła gotowość do strajku.

Na godzinę 10.00 strajk podjęło 303 nauczycieli świnoujskich szkół i przedszkoli. Liczba ta może jeszcze ulec zmianie, gdyż część nauczycieli przychodzi na drugą zmianę.  Nie strajkuje Przedszkole Miejskie nr 10. W placówkach, których kadra podjęła akcję strajkową, przebywa w tej chwili 255 dzieci. W przedszkolach 140 i w szkołach 115. Wszyscy mają zapewnioną opiekę – Taką informację do mediów wysłało dziś, w poniedziałek, 8 kwietnia br. w pierwszym dniu strajków w świnoujskich placówkach edukacyjnych - Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta w Świnoujściu.  Dziś również odwiedziliśmy  Wiesławę Osikowską prezesa świnoujskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, pytając o sytuację strajkujących w szkołach nauczycieli.  Po godzinie 13.  nauczycieli i pracowników obsługi w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, odwiedził zastępca prezydenta  wraz z naczelnikiem Wydziału edukacji Urzędu Miasta, tematyką tych spotkań jest  sytuacja strajkowa i jej przebieg w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez miasto. Jutro kolejny dzień strajku nauczycieli, czy zasadniczo będzie różnił się od pierwszego dnia strajku?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 09.04.2019, 07:53
Strajkujący przychodzą do pracy: do szkół i przedszkoli, ale powstrzymują się od niej, nie wykonują żadnych czynności związanych z zawodem czy z opieką nad dziećmi. Zatem mogą śmiało dziergać na drutach i pić hektolitry kawy i herbaty
Grażyna
Grażyna 08.04.2019, 20:21
Wszyscy mówią i trzęsą się nad egzaminami w szkołach, ja się pytam kiedy nauczyciele nadrobią materiał wyznaczony na zajęcia z dziećmi?
Janek
Janek 08.04.2019, 19:37
Komu pierwszemu znudzi się ten szkolny strajk, nauczycielom czy rządowi?
Karol
Karol 08.04.2019, 19:17
Rozpoczęły się od dziś dodatkowe wiosenne wakacje szkoda tylko, że bezpłatne dla nauczycieli
wanda
wanda 08.04.2019, 17:14
Zobaczymy jak przydzije dzień wypłaty czy też taka będzie uśmiechnięta -

Pozostałe