Trzydniowe zmagania gimnazjalistów

  • 10.04.2019, 11:47 (aktualizacja 10.04.2019, 14:34)
  • Leszek Wątkowski
Trzydniowe zmagania gimnazjalistów Telewizja Świnoujście
Dzisiaj w środę, 10 kwietnia br. od godziny 9. w salach sportowych po byłych Gimnazjach Publicznych nr 1 i nr 2 odbyły się zapowiadane wcześniej egzaminy gimnazjalne.

Tegoroczne egzaminy są ostatnimi, bo dobiega końca system wygaszanie gimnazjów w polskim systemie oświaty - w tym roku nie prowadzono do nich rekrutacji. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik kończący klasy III.  W byłym GP-1 do egzaminów testowych dopuszczonych zostało 73 uczniów, nad sprawnym przebiegiem egzaminów powołana została dziewięcioosobowa komisja egzaminacyjna. Natomiast  w byłym GP-2 do egzaminów przystąpiło 111 uczniów.  Organizacyjnie przebieg egzaminów podobny jest jak w sąsiedniej szkole przy ul. Witosa.  Przed gimnazjalistami testy z j. polskiego, matematyki i języka obcego. Dodajmy jeszcze, że egzaminy gimnazjalne odbywają się w czasie szczególnym dla polskiej oświaty, w wymienionych placówkach trwa trzeci dzień strajku nauczycieli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yupi
Yupi 10.04.2019, 16:12
Powodzenia nie tylko na banalnych egzaminach!

Pozostałe