Samorządowy Program Informacyjny – kwiecień 2019

  • 26.04.2019, 15:30 (aktualizacja 26.04.2019 17:04)
  • Tomasz Sawicki
Samorządowy Program Informacyjny – kwiecień 2019 Telewizja Świnoujście
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego miesiąca kwietnia na wyspach dokonał w Samorządowym Programie Informacyjnym Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.

Prezydent Świnoujścia odniósł się m.in. do zakończonego wczoraj w oświacie strajku nauczycieli. Niestety ciągle mgliście wygląda zapłata za dni strajku, choć grupa radnych przygotowuje w tej sprawie zwołanie sesji nadzwyczajnej. Miejskie inwestycje, to kolejny temat rzeka. Niestety już wiadomo, że nie wszystkie z nich zostaną ukończone przed tegorocznym latem, w tym inwestycja rządowa – Terminal Kontenerowy, która objęta ma być przez rząd tzw. spec ustawą wykonawczą. Po więcej informacji  zapraszamy do Samorządowego Programu Informacyjnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwa
Iwa 7.05.2019, 20:56
Co by nie powiedzieć bardzo trafne uwagi i konkretne podsumowanie gratulacje Pronobisie
Pronobis
Pronobis 2.05.2019, 14:01
przyjdzie czas ,że będziecie trochę inaczej pisać o Prezydencie Żmurkiewiczu ... jeszcze trochę ...
Człowiek ma jeszcze 4,5 roku być na tym stanowisku i lepiej aby mu zdrowie dopisało.
Proponuję przygotować się po 2021 może 2022 na totalny spadek wykonywanych inwestycji do poziomu ok 10 % tego co mamy dziś!
Wtedy w 2023 zagłosujecie sobie na Swoją Meridę i życzę szybkiego zarządu komisarycznego oraz powrót do marazmu Świnoujścia z przed 2002 roku ,gdzie fundusze spójności będą już mniejsze -zasługa obecnego rządu oraz bardzo kiepska ławka tzw fachowców ze strony Pani Meridy - słychać w wypowiedziach na sesjach rady miasta .

Do Pani Życzliwej : jeżeli ma Pani dowody na niszczenie tego miasta jest od tego odpowiednia instytucja , jeżeli czuje się Pani lepszym fachowcem w temacie zarządzania miastem - proszę bardzo są wybory , przekona Pani do siebie sobą 50 % mieszkańców ,,, dziś proszę nie wypisywać takich uwag bo są słabe i żałosne - albo jest konkret albo go nie ma.
Rozumiem ,że w codziennym swoim ,życiu jest Pani lokalnym frustratem i nie jest Pani użytkownikiem np. infrastruktury miejskiej itd...
Jestem jednym z dorosłych mieszkańców tego miasta ,któremu głupi protest jakiegoś Zielonego tworu mocno komplikuje życie ... bo czekam na ZPO na Bydgoskiej
Może jeszcze to Pani w życiu nie dotyka ale kiedyś i to pewnie przyjdzie..
Patrycjusz
Patrycjusz 6.05.2019, 22:40
Więcej pokory Pronobisie. Po pierwsze Żmurkiewicz trafił na ZŁOTY OKRES kiedy kasa z UE płynęła szerokim strumieniem, tylko ją brać. A i tak wyprzedał hektary najcenniejszej ziemi w Świnoujściu, wyprzedał prawie wszystko co się dało. Pytanie zasadnicze, czy tych milionów z UE i sprzedanych działek nie można było wykorzystać dużo lepiej??? Bo co z tego bogactwa mają mieszkańcy? zwężane ulice, dramatyczny brak parkingów, autobusy krążące po całym mieście na przystanku co godzinę, słabą oświatę, słabą służbę zdrowia, bankrutujących małych przedsiębiorców i puste sklepy przy głównych ulicach miasta. A najbardziej przeraża że Żmurkiewicz starszy pan nie potrafi współpracować z tymi co myślą inaczej niż on. Ci zieloni to najlepszy przykład. Zamiast wziąć ich i z nimi pogadać, to on im wiecznie du... obrabia. Każdy kto przyjdzie kiedyś po Żmurkiewiczu a na pewno wcześniej czy później taka zmiana nastąpi będzie miał mega problem, czy Agatowska czy ktokolwiek inny. Wyśmiewana przez ciebie Agatowska ma bardzo duże doświadczenie i jaja których niektórym brakuje żeby walczyć o korzyści dla mieszkańców. Współpracowników i to lepszych od tych których ma obecny prezydent na pewno znajdzie szybko i bez problemu. Mnie to bardziej ciekawi czy znajdzie się w przyszłości w ogóle jakiś frajer co będzie chciał ten burdel co jest teraz robiony posprzątać. Jak ktoś myśli, że bez Żmurkiewicza miasto padnie to się kiedyś zdziwi. Nie ma ludzi niezastąpionych.
Pronobis
Pronobis 7.05.2019, 14:09
Patrycjusz u : podaj przykłady z ostatnich lat max do 2016 tego "dużego " doświadczenia Pani radnej - takie konkrety,co gdzie powstało ,co zmieniła ,jak to poprawiło życie mieszkańców Świnoujścia , ile przyniosło to oszczędności ? itd.
Przypominam ,jeżeli jest to potrzebne ,że chyba do 2016 wszystko co robił Prezydent Żmurkiewicz było super ,po tym czasie....wiadomo .
Twierdzisz Złoty Okres ... jasne , ale też trzeba posiadać tzw wyczucie do weryfikacji kompetencji w zespole, ,który się buduje aby osiągać wyniki -zmiany nie dzieją się same !
Napisałeś frajer .... czyli jak to jest ? popierasz Naszą lokalną Meridę i twierdzisz ,że jest frajerem??
DoDo
DoDo 6.05.2019, 23:13
Tu muszę przyznać Tobie w jednym rację. że Agatowska ma duże doświadczenie w... szerzeniu populizmu i samouwielbieniu mieleniu językiem! Niestety nie mogę sprawdzić czy ma jaja, ale i tak by to niewiele w przypadku tej postaci zmieniło!
Mironn
Mironn 3.05.2019, 08:14
Merida ciągle potrafi zaskakiwać swoim populizmem wypowiadając się na wiele tematów miejskich, nie mając o tym zielonego pojęcia. Wszyscy którzy raczą się z nią nie zgadzać lub mają odmienne zdanie, są jej potencjalnymi wrogami! Cóż każdy samorząd ma taką swją Meridę.
jw
jw 1.05.2019, 20:01
Ewidentnie wiek powoduje trudności w podejmowaniu mądrych decyzji.
życzliwa
życzliwa 1.05.2019, 19:59
Z takimi poglądami to panie Januszu pora już na emeryturę. Proszę przestać niszczyć te miasto swoimi szkodliwymi decyzjami. Czym szybciej tym lepiej - dla nas, naszych dzieci i naszych wnuków.
Seniorka
Seniorka 29.04.2019, 13:33
Panie prezydencie rozumiem, że urzędnicy wystraszyli się tych tajnych ekologów i po ich proteście w NSA, ośrodek pielęgnacyjno-opiekuńczy przy ul. Bydgoskiej budowany nie będzie!
Observer
Observer 28.04.2019, 18:12
Jak są trudności z wykonawcami, to zamiast mnożyć inwestycje w mieście i je rozgrzebane, bez daty zakończenia oglądać, to może zakończyć te co są już rozgrzebane i poczekać na kolejne realizacje na lepsze czasy dla wykonawców.
janek
janek 27.04.2019, 08:07
Teraz umowy i terminy na wykonanie zadania już nie obowiązują firm wykonawczych!? Teraz należy się cieszyć, że ktoś łaskawie za grube miliony w ogóle coś wykona i kiedyś skończy inwestycję bez żadnych konsekwencji?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.04.2019, 19:54
Panie Prezydencie, tak jak i pan też mam taką nadzieję, że kiedyś remonty ogólnodostępnych miejsc i ulic się zakończą. Na razie to wielka kicha obserwując działania 2-3 osobowych ekip remontowców!
Irena
Irena 26.04.2019, 19:09
Rzeczywiscie ,jest sporo problemow....po pierwsze protestujacy aby uzyskac swoje "male zwyciestwa"...chociaz trudno pojac zasadnosc takiego dzialania i takze wykonawstwo wszelkich robot i ich opoznienia...cierpliwosc wskazana....

Pozostałe