Dzień Godności w Świnoujściu

  • 08.05.2019, 14:54 (aktualizacja 08.05.2019, 17:44)
  • Leszek Wątkowski
Dzień Godności w Świnoujściu ZTV Świnoujście
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świnoujściu, we wtorek, 7 maja br. było organizatorem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Otwarta impreza integracyjna odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, można śmiało stwierdzić, że był to festiwal umiejętności podopiecznych  i instruktorów prowadzących na co dzień zajęcia z osobami niepełnosprawnymi. Przed rozpoczęciem spotkania o wypowiedź poprosiliśmy Danutę Komorowską-Rożej przewodniczącą Zarządu Koła. Dzień Godności jest specyficzną formą propagowania postaw, zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałania dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ważnym jest  również uświadomienie osobom pełnosprawnym, że osoby z dysfunkcjami są pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego, sportowego czy kulturalnego. Koło w Świnoujściu, 4 października br. organizuje kolejne otwarte spotkanie, na którym w szerokim gronie podsumuje 30 lat działalności na terenie miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 08.05.2019, 21:55
Używanie nawet do dekoracji sceny, tęczowych barw jest co najmniej niepoprawne politycznie w obecnych ciekawych czasach:))

Pozostałe