Artysta z wyspy Uznam...

  • 10.05.2019, 14:40 (aktualizacja 10.05.2019, 18:44)
  • Leszek Wątkowski
Artysta z wyspy Uznam... ZTV Świnoujście
Z tym wyspiarzem zapewne nikt się nie nudzi. Jest sympatyczny, otwarty i szczery w swoich wypowiedziach, dużo zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest mieszkańcem wyspy Uznam od blisko 50 lat.

Tadeusz Zieliński bo o nim mowa, w listopadzie br. skończy dopiero 75 lat, głównie znany jest jako twórca ikon wykonywanych starą techniką malarską. Jego dzieła zdobią świątynie w kraju i za granicą, Tadeusz Zieliński jest jednym z najbardziej cenionych twórców ikon w Europie. Na ich tworzenie ma zgodę kościoła prawosławnego. Pracownia w której powstaje większość ikon znajduje się w XIX-wiecznym bunkrze w sąsiedztwie Fortu Zachodniego. Tadeusz Zieliński jest niespokojną artystyczną duszą i ciągle tworzy lub pomaga innym w rozwoju i prezentacji, choćby przez organizację warsztatów i plenerów malarskich. Często zagląda na liczne wernisaże i wystawy malarstwa, ostatnio był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie na spotkaniu opowiadał m.in. "O sposobie na życie". Dużo więcej o życiu, działalności i twórczości Tadeusza Zielińskiego dowiemy się z reportażu pt. "Człowiek z ikony" zrealizowanego przez naszą telewizję w roku 2014. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wioletta Gołas
Wioletta Gołas 12.05.2019, 22:25
Wspaniały człowiek,cudowny talent. 20 lat temu spotkałam Pana Tadeusza i byłam pod wielkim wrażeniem jego osobowości .
też artysta
też artysta 11.05.2019, 19:34
Dużo zdrowia Panie Tadeuszu i wielu artystycznych pomysłów do dalszych działań.
tz
tz 12.05.2019, 10:21
Serdecznie dziękuję i odwzajemniam życzenia drogi (też)Artysto

Pozostałe