Warto wiedzieć. Prawnik prawdę ci powie

  • 10.05.2019, 14:43 (aktualizacja 10.05.2019, 17:48)
  • Leszek Wątkowski
Warto wiedzieć. Prawnik prawdę ci powie ZTV Świnoujście
Każdego dnia umowną granicę z Niemcami w Świnoujściu pokonuje kilkuset mieszkańców i pracowników polskich firm, którzy bezpośrednio są zatrudnieni w przygranicznych miejscowościach w licznych hotelach, kawiarniach, pubach i firmach z branży remontowo-budowlanych.

Praca u niemieckich sąsiadów ciągle jest bardziej opłacalna, od podobnej oferowanej na miejscu, m.in. dlatego, że przelicznik  waluty euro do złotego stoi kilkukrotnie wyżej i stawka godzinowa przemawia również za opłacalnością pracy u niemieckiego pracodawcy.  Od pewnego czasu u niemieckiego pracodawcy wprowadzone zostały jasne zasady wykonywania pracy przez obcokrajowców, zgodnie z przepisami przyjętymi w Unii Europejskiej, zdarzają się jednak sytuacje i problemy związane z rozliczeniem wykonywanej pracy i zapłaty za jej wykonanie zatrudnionym pracownikom. Przykładem niech będzie świnoujska firma, która delegowała pracowników do wykonania zadań w niemieckiej miejscowości, która później w dziwny sposób dokonywała  rozliczeń i zapłaty za jej wykonanie. Mówi mecenas Beata Schwierzy ze świnoujskiej kancelarii adwokackiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe