Budowa Terminala Kontenerowego staje się faktem?

  • 19.05.2019, 19:01 (aktualizacja 20.05.2019, 11:00)
  • Leszek Wątkowski
Budowa Terminala Kontenerowego staje się faktem? ZMPSiŚ
W niedzielę, 19 maja br. na statku wycieczkowym Odra Queen odbyła się prezentacja i konferencja prasowa poświęcona planom budowy Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu. Organizatorem spotkania był Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Podczas prezentacji przedstawiciele Zarządu Portu omówili ogólne założenia i dane techniczne związane z budową Terminalu Kontenerowego.

Podkreślali, że świnoujski port ma dziś znaczenie strategiczne nie tylko dla Polski, ale naszych najbliższych sąsiadów, a głębokowodny Terminal Kontenerowy, kiedy powstanie będzie gwarancją dalszego rozwoju portu i miasta. Padło też zobowiązanie, że Świnoujście znakomicie łączy cztery podstawowe funkcje - miasta, portu, kurortu i uzdrowiska i te zrównoważone funkcje zostaną w dalszym ciągu utrzymane. W spotkaniu wzięło udział 56 osób, przedstawicieli władz samorządowych, radnych Rady Miasta Świnoujścia i Międzyzdrojów oraz przedstawiciele branży turystycznej i mediów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższe, otwarte spotkanie w sprawie planów budowy Terminalu Kontenerowego zaplanowane zostało na niedzielę, 9 czerwca br. w sali domu kultury.
W sprawie inwestycji - budowy Terminala Kontenerowego w Świnoujściu  wypowiedzieli się: Kazimierz Drzazga wiceprezes ds. infrastruktury ZMPSiŚ SA i Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.

 

Prezentacja poświęcona planom budowy Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mewa śmieszka
mewa śmieszka 23.05.2019, 08:26
Przysłuchiwałem się stękaniom pseudo znawców i ekspertom od inżynierii budowli morskiej i kontenerowej w kawiarnianej Sonacie, pusty śmiech mnie ogarniał słuchając tych "fachowych" wywodów specjalistki od turystyki, gospodyni domowej kodowosądowej, przyklejacza literek i piszącego etnografa, to mogę być spokojny o budowę terminala kontenerowego. Specustawa przygotowywana przez MGMiŻŚ zniweczy i ukryci te bajery obrońców piasku na warszawskiej plaży. Strata czasu na te kawiarniane wywody
Pronobis
Pronobis 20.05.2019, 16:10
Pewnie będzie tak :
Na jesień zmieni sie władza i....hub wybuduje inny rząd ,przeciez pamietamy że LNG wybudował Jarosław i Mateusz , budujac z ukrycia a pilnował Joachim w lesie.... podobnie bedzie z tunelem, S3 do Swinoujscia itd... to pewnie ktoś inny bedzie szukał kasy , pewnie inny rzad bedzie musial ograniczac inwestycje aby ratowac budgety kolejnych lat ... aby nie zbankrutować... bedzie musial ograniczac polityke socialna , ktora rozrasta sie przez obecnych zadlużaczy ....
A pożniej ... wyjdzie nowy Jaroslaw obieca kolonie na Na Marsie oraz 5 tys dla kazdego Janusza i Grazyny ... a port kontenerowy bedzie nosił nazwe
.... np. Jaroslawa Budowniczego
Karol
Karol 20.05.2019, 17:30
Pewnie tak może być, choć pisurki będą robić wszystko (czytaj rozdawać jeszcze więcej) by jesienią utrzymać władzę na kolejną kadencję, bo przecież "dobra zmiana" ma jeszcze tyle prospołecznych projektów i pomysłów do zrealizowania za podatników kasę oczywiście. na razie PiS planuje wysłać kilka wybitnych postaci ze swojego ugrupowania do Brukseli, by nieco podreperowali swoje zasoby unijną kasą ponad 6 tys. ojro piechotą nie chodzi, więc i chętnych sporo.
Co do portu kontenerowego, to nikt na tej konferencji nie wypowiadał się w sprawie inwestorów i budowniczych, zatem może to być kolejne baju, baju, jak kiedyś Tusek bajerował o Katarczykach co Stocznię Szczecińską zlikwidowaną przez czerwony rząd Millera mieli odbudować! Pożyjemy.... Zobaczymy.
Robert
Robert 20.05.2019, 15:30
Niech budują, miasto i port powinny się rozwijać. Plany są ambitne i z rozmachem. Mam nadzieję, że nie skończy się to jak z budową promu z którego stępkę skradli w stoczni szczecińskiej. Za to niezłe widowisko było i się skończyło!

Pozostałe