Śmieci to też towar twierdzą w CZG R-XXI

  • 24.05.2019, 18:29 (aktualizacja 24.05.2019, 20:13)
  • Leszek Wątkowski
Śmieci to też towar twierdzą w CZG R-XXI ZTV Nowogard
W piątek, 24 maja br. odwiedziliśmy z naszą kamerą Celowy Związek Gmin R-XXI i Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w miejscowości Słajsino. To właśnie tu, do RZGO m.in. ze Świnoujścia trafia blisko 24 procent śmieci.

Na miejscu spotkaliśmy się z przewodniczącym Zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI Jackiem Chrzanowskim z którym między innymi rozmawialiśmy o ostatniej planowanej od lipca br. podwyżce za przyjmowane odpady oraz o działalności Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, po którym oprowadził nas Arkadiusz Kurosz kierownik i główny technolog zakładu.  Jednym z kontrahentów korzystającym z usług zakładu w Słajsinie, jest oddalony od niego o 13 kilometrów Nowogard. Jak twierdzi zastępca burmistrza Nowogardu Krzysztof Kolibski, miasto przeciwne było zaplanowanym podwyżkom. Zupełnie inaczej i bez pośrednictwa Celowego Związku Gmin R-XXI ze śmieciami radzi sobie Gmina i Miasto Goleniów. Zastępca burmistrza miasta Goleniów Henryk Zajko twierdzi, że gmina nie ma zamiaru w najbliższym czasie podnosić mieszkańcom opłat za odbiór nieczystości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eva
Eva 25.05.2019, 08:02
Wszystko drożeje dlatego nie dziwię się że śmiecie też idą w górę. Co do segregacji śmieci, to jeszcze nam daleko do Niemiec czy Norwegii a tam ceny wcale nie są niskie.
Roman
Roman 24.05.2019, 21:18
Co by nie powiedzieć, to i tak wszystko ostatecznie spada (opłaty) na barki mieszkańców
eco
eco 24.05.2019, 20:46
Zgadza się, że śmieci są towarem, dodam nawet , że luksusowym i z górnej półki, bo ceny tego "towaru" porażają i należy się w najbliższym czasie zastanowić, co zrobić, by ceny śmieciowe minimalizować

Pozostałe