Samorządowy Program Informacyjny – maj 2019

  • 31.05.2019, 15:24 (aktualizacja 31.05.2019, 18:45)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – maj 2019 ZTV Świnoujście
W programie prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, nawiązał do dwóch punktów z porządku obrad środowej, (29.05.br.) XII sesji Rady Miasta Świnoujścia.

Najdłużej radni dyskutowali w sprawie nowej edycji Bonu Seniora +65 i o podwyżce za odbiór śmieci, która obowiązywać zacznie od lipca br. Prezydent odniósł się m.in. do konferencji ZMPSiŚ SA w sprawie planów budowy Terminala Kontenerowego w Świnoujściu i wizyty samorządowców województwa zachodniopomorskiego w Kopenhadze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
urzędowo
urzędowo 18.06.2019, 16:54
Panie Januszu, ale pan znowu mami ludzi z tym portem. Posługuje się nieprawdziwymi informacjami i nimi manipuluje. Niech pan przestanie bo odejdzie pan w niesławie i zamiast pomnika trafi pan na śmietnik historii.Pana głupota i niewiedza w tym temacie jak wygląda nowoczesne miasto, a przede wszystkim betonowe poglądy na to jak ma wyglądać w przyszłości jest porażająca. Co do warszowa to już pan bierze 40 milionów do kasy to chyba jest na tyle dużo by zadbać o warszów? Znowu brakuje srebrników? Jedyny ratunek dla nas to wybory. I pana wiek. Bo to mam nadzieję powoduje, że pana niemądre pomysły nie będą miały szansy kontynuacja. Nawet gdyby się pan zdecydowało na wybory z laską to jest dziś niemal pewne, że pan przegra. Tak- taki pan ma koniec na jaki pan zasłużył.
populistycznywarszów
populistycznywarszów 18.06.2019, 19:55
Z tego co obserwuję i słyszę to od kilku miesięcy Warszów stał się pępkiem świata! Czyżby miasto mało do tej pory dbało o ten przemysłowy grajdoł Świnoujścia!? Co prezydent miasta miałby jeszcze darmowe piwne wodotryski miał na Warszowie zainstalować i każdemu po hamaku, by się mógł pobujać?
Alfred Szklarski
Alfred Szklarski 01.06.2019, 15:46
Szanowny panie Prezydencie, dużo obiecuje się mieszkańcom przed wyborami, po już się wiele z tego "zapomina" W czwartek gdy obradowali radni musiałam do urzędu miejskiego dostarczyć dokumenty, jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym, więc przyjechałem taxi, prosiłem kierowcę by zaczekał 5 minut, kierowca odmówił bo nie miał gdzie zaparkować, cały parking przy urzędzie aż do szkoły muzycznej był zastawiony samochodami głównie pana urzędników i radnych, to samo było na parkingu za urzędem. Po prostu horror! Po załatwieniu sprawy musiałem wzywać nową taxi i czekać. Redaktor dobrze podpowiadał żeby parkingi przy urzędzie, były płatne jak w strefie. Problem z parkowaniem rozwiązał Lidl, nie może tak być przy urzędzie miejskim? Nie potrzeba wyważać już otwartych drzwi, by ulżyć interesantom.
Pracownik
Pracownik 01.06.2019, 10:13
Panie prezydencie, piszę to jako osoba pracująca w uzdrowiskach. My nie chcemy pracować więcej i po godzinach? nam wystarczy te 7,5 godziny w warunkach szkodliwych, narażeni na czynniki fizykalne jak lasery czy pola magnetyczne. Nie ma ludzi do pracy bo ludziom się bardziej opłaca w Niemczech pracować za przynajmniej 2x takie pensje. Żeby było pełne obsadzenie baz zabiegowych pracownikami to trzeba by było ludziom płacić po 6000-7000 zł , czyli tyle ile w Niemczech można spokojnie zarobić. W Świnoujściu w ogóle się przestaje opłacać mieszkać ponieważ jest bardzo drogo - właśnie przyklepujecie podwyżki za śmieci, dla mieszkańców nie ma parkingów darmowych, żadnej karty mieszkańca. To w sporej mierze wina was, jako rządzących. Coraz mniej ludzi będzie chciało w Świnoujściu pracować i będziecie musieli sobie szukać obcokrajowców. Pozdrawiam
Świnoujski Wiatrak
Świnoujski Wiatrak 03.06.2019, 13:27
i może faktycznie lepiej będzie zatrudnić obcokrajowców ??? W uzdrowisku brakuje prawdziwego menadzera , który wyłączy ten socializm tam panujący i zredukuje lub zmniejszy działalność związków zawodowych. Jest chore i idiotyczne aby nie wprowadzać tam zmian, jeżeli Pracownik rozumie o co chodzi to zapewniam - zlikwidować uzdrowisko jest naprawdę prosto , pomyśl człowieku ,że inne grupy mają też różnie .... znam wiele osób ,które zwolniły się z UŚ tylko przez chore klimaty i akceptację pomysłów obecnego , prezesa ,który chyba stał się zakładnikiem związków zawodowych. Mówisz śmieci ... odpowiedzi szukaj w dobrozmianowych podwyżkach i tam kieruj swoje uwagi... prąd, paliwo , koszty pracy ... pomyśl Pracowniku , parkingi ?? są za tanie ! a władza lokalna zbyt długo cacka się z tematem , ograniczać ruch , strefa uzdrowiskowa -płatna i z dużymi utrudnienia dla kierowców - masz rower, autobus , możesz pieszo - to zdrowio ! pracujesz w UŚ to promuj postawę zdrowia anie WSZYSTKO ŻLE ! Karta mieszkańca ??? bardzo dobry pomysł tylko proponuję aby WSZYSTKIE UGRUPOWANIA USIADŁY I WYPRACOWAŁY KOMPROMIS , każda ze stron ma swoje dobre i złe pomysły ... razem można więcej i szybciej .! Radnym proponuję zabrać się do roboty bo wybory już trwają ... i wcale nie jest powiedziane ,że znów Was wybierzemy ! A służbą miejskim proponuję podejmować szybciej decyzje i nie oglądać się co dany portal opublikuję , podobnie Pan Prezydent... życie nie kręci się w oparciu o publikację w pewnym portalu ... decyzje trzeba podejmować nawet jak są nie popularne !
Observer
Observer 01.06.2019, 16:24
Szanowny Pracowniku, a co lub kto stoi na przeszkodzie aby pracownicy zarabiali właśnie te 7-8 tysięcy miesięcznie? Uzdrowisko Świnoujście nie jest przecież ubogim krewnym wśród Polskich Uzdrowisk, posiada wspaniałą bazę zabiegową, hotelową i ciężko pracujących fachowców. Skoro miesięcznie prezes Uzdrowiska zarabia brutto ponad 15 tysięcy złotych, to połowę z tego powinni otrzymywać pracownicy którzy każdego dnia wypracowują zysk i pomnażają uzdrowiskowy majątek.
mieszkaniec
mieszkaniec 01.06.2019, 09:55
Jakim cudem został ten pan prezydentem na 5 kadencję skoro musi jechać do Kopenhagi żeby zobaczyć dobrze zorganizowaną sieć rowerową? jakość wykonania większości naszych ścieżek woła o pomstę a przez 20 lat pana rządów sieć ścieżek w Świnoujściu powinna być lepsza niż w Kopenhadze. Słusznie zauwazył redaktor, ze trzeba zacząć od swojego podwórka a ilość samochodów na parkingu pod urzędem powala każdego kto przyjeżdża coś załatwić w urzędzie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.06.2019, 09:28
Pana pogarda do ludzi i radnych jest porazajaca. Wole posluchac radnych jakie maja poglady niz pana ekscytowanie sie wlasna osoba i lansowanie na byle g...... Temacie.
Agata
Agata 01.06.2019, 08:50
Kolejny już raz świietny wywiad wiele mądrych wypowiedzi naszego Prezydenta. Nie wymienia nazwisk radnych ale wiadomo kogo ma na myśli Agatowska i spółka. Dyskutują o wszystkim tylko po to aby zaistnieć w TV. Panie Prezydencie proszę robić swoje zmieniać nasze miasto wychodząc z założenia psy szczekają a karawana jedzie dalej.
Marysia
Marysia 01.06.2019, 17:04
Kto obserwuje sesje na stronie urzędu to widzi, że najważniejsza radna Agatowska doczekała się nawet specjalnej kamery, która tylko ją na sesjach pokazuje, to trzeba mieć chody w słowiance :))

Pozostałe