To był tylko tragiczny zbieg okoliczności?

  • 07.06.2019, 14:02 (aktualizacja 07.06.2019, 16:39)
  • Leszek Wątkowski
To był tylko tragiczny zbieg okoliczności? ZTV Świnoujście
Zapewne nadal mało kto słyszał by o istnieniu Rezerwatu Karsiborska Kępa prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), gdyby nie przykre i tragiczne w skutkach wydarzenie jakie miało miejsce na dzierżawionym przez Towarzystwo blisko dwustu hektarowym terenie łąkowym w Karsiborzu, gdzie od ponad dziewięciu lat OTOP ma również pod swoją opieką wolno żyjące stado koników polskich.

Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, było tam zupełnie inaczej, konie chorowały, bez  należytej opieki weterynaryjnej i właścicielskiej, pozbawione wody i paszy te okoliczności zapewne przyczyniły się, że dwa konie padły a reszta wymagała natychmiastowej opieki. Taką roczną opiekę nad zwierzętami podjął się udzielić,  na prośbę prezydenta Świnoujścia, jeden z miejscowych gospodarzy. Oczywiście pieniądze na utrzymanie stada pochodziły z kasy miasta, jest to prawie dwieście tysięcy złotych. Po ponad roku,  Samorządowe Kolegium Odwoławcze, do którego odwołali działacze OTOP, uchyliło decyzję prezydenta. Kolegium nakazało zwrot koników polskich poprzednim opiekunom, czyli OTOP. liczące dziś  stado 25 koników  polskich  wygląda zdrowo, jest odpowiednio zadbane i ufne w stosunku do ludzi. Wszystko się dobrze skończyło. Pozostał tylko mały problem, problem natury finansowej za udzieloną opiekę. W czwartek, 6 czerwca br. na terenie Rezerwatu Karsiborska Kępa, władze OTOP spotkały się z dziennikarzami na konferencji prasowej, by przedstawić swój punkt widzenia na całą sprawę. Inaczej widzi to prezydent Świnoujścia, który z wieloma stwierdzeniami SKO nie może się zgodzić, ponad to oczekuje załatwienia spraw finansowych ze strony OTOP za roczną opiekę nad końmi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe