Z dorszem w roli głównej…

  • 08.07.2019, 13:57 (aktualizacja 08.07.2019, 16:49)
  • Leszek Wątkowski
Z dorszem w roli głównej… ZTV Świnoujście
W minioną sobotę, 6 lipca br. przy muszli koncertowej w Świnoujściu blisko 30 krajowych kucharzy ze znanych i dużych restauracji spotkało się na 16. Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym "Dorszowe Żniwa".

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę przez wiele godzin wczasowi goście mogli podglądać zmagania kucharzy w przygotowaniu kulinarnych dań, które później podlegały ocenie jury.  Do konkursu przystąpiło osiem, dwuosobowych zespołów. Które walczyły m.in. o główną nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy kulinarnej. Uczestnikami konkursu byli:

Tomasz Jabłoński i Radosław Nyc - Kołobrzeg

Marcin Marzec i Kamil Sodo - Busko Zdrój

Paweł Zieliński i Jacek Schliske - Warszawa

Łukasz Wolny i Robert Kopacz - Kraków

Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki- Sosnowiec

Paweł Żukowicz i Przemysław Siuda- Bydgoszcz

Damian Grządko i Paweł Rostkowski - Gdańsk

Jakub Nowak i Weronika Nowacka - Osielsko

Po wielogodzinnych zmaganiach i przygotowaniu zgodnie z regulaminem odpowiednich potraw, jury oceniło najwyżej, przyznając miejsce I zespołowi Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki z Sosnowca. Na miejsce II zapracowali Paweł Zieliński i Jacek Schliske  z Warszawy, natomiast wysokie miejsce III wywalczyli kucharze z Bydgoszczy - Paweł Żukowicz i Przemysław Siuda. Gratulujemy zwycięzcom! Organizatorom dziękujemy za pachnącą rybą i emocjami sobotę!

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miron
Miron 08.07.2019, 20:27
Może panowie kucharze zamiast pomykać po Polsce w poszukiwaniu dorsza, zacumują na jakiś czas w pięknym Świnoujściu? Impreza była przednia a zupa z ryb wyśmienita! Pozdrowionka dla wszystkich kucharzy.

Pozostałe