Ukraińscy "uczniowie" w CAL

  • 09.07.2019, 12:51 (aktualizacja 10.07.2019, 15:11)
  • Tomasz Chaciński
Ukraińscy "uczniowie" w CAL Tomasz Chaciński
Nie wszyscy ze 145 uczestników kursu języka polskiego mówią płynnie. Zainteresowanie było tak duże, że powstało 6 grup w zależności od poziomu zaawansowania. Na co dzień mieszkają i pracują w Goleniowie. Jedni są kilka miesięcy, inni już kilka lat. Łączy ich chęć nauczenia się języka polskiego.

Kurs jest dostosowany do ich oczekiwań, sami wskazali, czego chcieliby się uczyć. Kurs zakończy się w sierpniu, ma także przygotować zainteresowanych do egzaminu. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w centrum aktywności lokalnej. Naukę finansuje gmina Goleniów, koszt to 10 tysięcy złotych. Zajęcia organizuje stowarzyszenie BRAMA VITAE cudzoziemców mieszkających w Polsce.

Tomasz Chaciński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe