Samorządowy Program Informacyjny – lipiec 2019

  • 31.07.2019, 14:41 (aktualizacja 31.07.2019, 16:44)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – lipiec 2019 ZTV Świnoujście
11 wniosków wpłynęło od mieszkańców jako propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, czy wszystkie propozycje doczekają się realizacji? Od 16 dni w Świnoujściu rozpoczęła się druga edycja i trwa składanie wniosków seniorów ubiegających się o skorzystanie z Bonu Seniora 2019. W tym roku mieszkańcy którzy ukończyli 65 rok życia otrzymają w gotówce po 300 złotych i zdecydują na co przeznaczyć otrzymaną kwotę…

Już po raz 18. pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” zbadało kondycje finansową polskich samorządów i na tej podstawie opublikowało coroczny ranking tych najbogatszych. O miejscu w rankingu decydują dochody do budżet w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jeszcze rok temu Świnoujście (w kategorii miast na prawach powiatu) wyprzedzały Sopot i Płock. W 2019 roku Świnoujście jest na drugim miejscu. Niektórzy zastanawiają się, co z tego mają mieszkańcy? Między innymi o tych sprawach mówi w Samorządowym Programie Informacyjnym prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz
Widz 01.08.2019, 13:39
Normalnie nie wieze ze to mowi prezydent! Porownywanie miasta z roku 2002 sprzed wejscia Polski do unii do dzisiejszych milionow ktore dostaje polska i swinoujscie to jakas zenada! Czlowieku ciekawe jakie mialbys sukcesy gdyby nie te miliony z unii i wypzedaz gruntow. Chwalenie sie bogactwem ze sie utrzymuje szkolyn przedszkola i zlobki to jest chore. nawet wsie utrzymuja takie placowki! panie prezydenci prosze myslec co pan mowi i jakich aegumentow pan uzywa bo widzowie nie sa glupi
turysta
turysta 02.08.2019, 08:19
Tak nie do końca uwaga dotycząca sukcesów Żmurkiewicza opartych na unijnych milionach unijnych jest trafiona. I zaznaczam, że nie zamierzam bronić prezydenta miasta. Jestem samorządowcem z Wielkopolski i wiem ile trzeba zachodu, starań i dobrego zespołu by pozyskać choćby 100 tys funduszy zewnętrznych, jak musi być przygotowany i umotywowany wniosek by fundusze te zostały przyznane. Co do sprzedaży gruntów - robi to każda gmina w Polsce, tylko najpierw trzeba do kupna przekonać inwestorów, dobrze przygotować przetargi i podpisać z nimi dobrze przygotowane pod względem formalnym, prawnym i merytorycznym dokumenty. Nie słyszałem i nie widziałem nie trafionych inwestycji w Świnoujściu. Miasto nie wydaje budżetowych pieniędzy na zbytki i nagrody dla urzędników, nawet budynek urzędu miejskiego i urzędnicze pomieszczenia w tymże od lat wymagają remontu i odpowiedniego wyposażenia, gdzie w tym samym czasie remontowane gruntownie są właśnie wytknięte żłobki, przedszkola i szkoły. Dlatego nie jest to do końca tak, jak niesłusznie widzi to Widz. Do tego wszystkie wygrywane ogólnopolskie rankingi i wysoka od lat pozycja Świnoujścia w miastach na prawach powiatu, do tego 17-letnia prezydentura Żmurkiewicza, stawia Świnoujście na piedestale najlepszych samorządów w kraju. Gratuluję tych właśnie sukcesów, bo nie wszystkich na nie stać.
BOLTON
BOLTON 03.08.2019, 23:11
NIC DODAC NIC UJAC. MIASTO SIE ROZWIJA POD KAZDYM WZGLEDEM. MIEJSCOWI TEGO NIE WIDZA, ALE WYSTARCZY POPYTAC TURYSTOW
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.07.2019, 21:34
W programie zabrakło informacji prezydenta jak długo jeszcze będzie trwał historyczny bajzel na promenadzie na której wczasy spędza firma budowlana nijakiego Moleskiego!? Kiedy zostaną wykonane wejścia na plażę? Kiedy skończą rozgrzebaną drogę Wojska Polskiego od granicy do skrzyżowania z 11 Listopada? Kiedy spodziewa się oddania parkingu przy 11 Listopada?
Irena
Irena 31.07.2019, 21:06
Rzeczywiscie trudno pojac,dlaczego na portalu"Swinoujsce"sa podawane klamliwe informacje...Mysle,ze radni,ktorzy sa" äktywni"w pytaniach wszelakich i domyslach , powinni ta energie spozytkowac na dzialania na rzecz rozwoju miasta ..do tego zostali powolani....ztreszta.

Pozostałe