Śląsk – ekspresja, profesjonalizm i artystyczna wszechstronność!

  • 05.08.2019, 12:56 (aktualizacja 05.08.2019, 15:25)
  • Leszek Wątkowski
Śląsk – ekspresja, profesjonalizm i artystyczna wszechstronność! ZTV Świnoujście
W sobotę, 3 sierpnia br. w świnoujskim amfiteatrze im. Marka Grechuty wystąpił znany, ceniony i lubiany – ambasador kultury Polskiej Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Ponad godzinny koncert nosił tytuł „Ze Śląskiem w Europie”. Był to na najwyższym poziomie i wykonaniu popis artystycznych możliwości tego wspaniałego, z tradycjami zespołu. Zanim nastąpiło to barwne muzyczne widowisko, o pracy zespołu Śląsk, przebytych trasach koncertowych, najbliższych planach i programie artystycznym rozmawialiśmy ze Stanisławem Demczukiem kierownikiem działu produkcji imprez i koncertów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.  Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” powstał w 1953 roku. Założycielem i wieloletnim dyrektorem artystycznym Zespołu był profesor Stanisław Hadyna, który wraz z Elwirą Kamińską stworzył podstawy obecnego kształtu i pozycji artystycznej „Śląska”. Siedzibą Zespołu jest zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie. Ponad stuosobowy skład artystyczny „Śląska” obejmuje chór, balet i orkiestrę. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, noszący dziś imię swego założyciela, daje w roku ok. 120 koncertów, występując zarówno na wielkich światowych scenach, jak i w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. W lipcu 2019 roku ZPiT Śląsk skończył dopiero 66 lat. Za sobotni koncert w świnoujskim amfiteatrze, publiczność podziękowała zespołowi owacjami na stojąco.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mercury
mercury 05.08.2019, 22:42
Wiadomo Zespół Śląsk, to firma artystyczna pod każdym względem. Koncert był piękny. Brawo!
Maryla
Maryla 05.08.2019, 19:17
Śląsk ciągle w formie. Obejrzałam wspaniały barwny koncert
Agata
Agata 05.08.2019, 16:59
Co tu komentować, chyba tylko to, że niech żałują ci których zabrakło na koncercie Śląska w amfiteatrze.

Pozostałe