Nowogard. Gminne Dożynki

  • 02.09.2019, 18:14 (aktualizacja 03.09.2019, 15:29)
  • Leszek Wątkowski
Nowogard. Gminne Dożynki ZTV Nowogard
„Od myszy do… cesarza wszyscy żyją z gospodarza” – to powiedzenie doskonale znają rolnicy. Wiedzą też, że jest to powiedzenie ciągle aktualne. W minioną sobotę, 31 sierpnia br. burmistrz Nowogardu Robert Czapla zaprosił mieszkańców na tradycyjne dożynki, czyli Gminne Święto Plonów.

W bieżącym roku, gospodarzem dożynek było sołectwo Wołowiec. Po godzinie 15. na miejscowym boisku ruszył ceremoniał dożynkowy w którym zaprezentowało się 26 sołectw. Wizytówką tego dnia były wykonanie misternie z wykorzystaniem plonów ziemi – wspaniałe wieńce dożynkowe, które każde z sołectw oficjalnie prezentowało przed sceną. W tym dniu gospodarze postanowili także wręczyć wyróżnienia w różnego rodzaju konkursach i współzawodnictwie organizowanym przez samorząd Nowogardu. Oczywiście oceniane przez jury były także wieńce dożynkowe, gdzie jak stwierdził burmistrz Robert Czapla, wszystkie wieńce zasługiwały na pierwsze miejsca. Głównym punktem ceremoniału było przekazanie wielkiego bochenka chleba, upieczonego z tegorocznego zboża, gospodarzowi gminy Nowogard, dokonali tego; Kamila i Arkadiusz Skobyranda – starostowie tegorocznych dożynek. Burmistrz Robert Czapla przyznał, że starać się będzie by ten chleb sprawiedliwie i dla wszystkich podzielić. Gościem specjalnym, obecnym na wielu już  gminnych dożynkach był Dariusz Wieczorek radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego. W dalszej części dożynkowego programu były występy ludowych i estradowych zespołów z Nowogardzkiego Domu Kultury. Jak na prawdziwe Święto Plonów przystało, nie zabrakło również specjalnych kolorowych kramów polecających wszystko co miało służyć dobrej zabawie. Ostatnim punktem świętowania była, rozpoczynająca się o godzinie 22. zabawa taneczna.    

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bogusława
Bogusława 03.09.2019, 19:46
Przepiękne wieńce dożynkowe, wszystkimnależało się I miejsce

Pozostałe