Napoleon z wojskiem u wrót Świny…

  • 09.09.2019, 12:28 (aktualizacja 10.09.2019, 17:03)
  • Leszek Wątkowski
Napoleon z wojskiem u wrót Świny… ZTV Świnoujście
Bogato pod względem ilości imprez towarzyszących przebiegały tegoroczne VIII Dni Twierdzy na Wyspach. Impreza historyczno-militarna przygotowana została przez Świnoujską Organizację Turystyczną oraz wiele instytucji i firm współpracujących.

Tegoroczna widowiskowa część imprezy rozpoczęła się w sobotę, 7 września br. w centrum miasta, gdzie w południe, od placu Wolności w kierunku promenady przeszła wojskowa parada historyczna. W godzinach popołudniowych nie brakowało mieszkańców i turystów, którzy mieli okazję zwiedzić obóz wojskowy przy ulicy Jachtowej i w nim bezpośrednio dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczach z życia ówczesnego wojska, zwyczajów panujących w obozie, zajrzeć do kuchni, porozmawiać o modzie z przełomu XVIII i XIX wieku i odwiedzić samego wodza Napoleona w jego sztabowym  namiocie.  Finałowym wydarzeniem Dni Twierdzy na Wyspach przebiegających w  bieżącym roku pod hasłem "Napoleon u wrót Świny" była bitwa o szaniec "Kronprinz". Bitewne inscenizacje z udziałem ponad dwustu historycznych rekonstruktorów  wojennego rzemiosła z Polski i Czech, zawsze gromadzą wielu obserwatorów, tak było i tym razem. Wielką inscenizację bitwy  o szaniec wspomaganej pirotechniką  filmową, bronią palną i armatami obejrzało tysiące mieszkańców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ada
Ada 10.09.2019, 12:24
Moze kiedyś ktoś weźmie przykład o inne miejskie imprezy tez będą takie dobre??? Brawo dla organizatorów i pasjonatow
Meks
Meks 09.09.2019, 23:29
Chyba najlepsza z dotychczasowych edycji i najlepsza taka impreza na której byłem w Polsce. Warto podziękować p Piwowarczykowi póki żyje bo w takim tempie jak żyje bardzo szybko zajedzie wiadomo gdzie.
J-78
J-78 09.09.2019, 23:04
Brawo panie Piotrze! i oczywiście rekonstruktorzy. Dni twierdzy bardzo udane i ciekawie przygotowane.
Tatiana
Tatiana 09.09.2019, 22:41
Wspaniała jak zwykle impreza militarna i poznawcza, obóz wojsk robił wrażenie a wojacy chętni do rozmowy

Pozostałe