Nadzwyczajna sesja w sprawie granic portu

  • 09.09.2019, 16:28 (aktualizacja 09.09.2019, 20:41)
  • Leszek Wątkowski
Nadzwyczajna sesja w sprawie granic portu ZTV Świnoujście
W poniedziałek, 9 września br. na godzinę 16. Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska zwołała w trybie pilnym, nadzwyczajną 17 sesję Rady Miasta.

Porządek obrad zawierał tylko jeden punkt -  zaopiniowanie projektu zmiany granic portu morskiego w Świnoujściu. Projekt ten wynika z  rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie granic portu morskiego w Świnoujściu. Projekt jest jednym z wielu dokumentów niezbędnych do budowy głębokowodnego portu kontenerowego w Świnoujściu. Przed sesją o godzinie 14. 30 pod przewodnictwem radnego Jana Borowskiego, odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej Rady Miasta, celem wypracowania stanowiska w przedmiotowej sprawie. Na nadzwyczajnej sesji obecnych było 16 radnych, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz jego zastępczyni Barbara Michalska, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta  Joanna Smalc i dwoje przedstawicieli Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.Radni po wielogodzinnej dyskusji postanowili głosować poprawkę do przyjętego porządku obrad sesji, zgłoszoną przez radnego Jana Borowskiego o następującej treści - Rada Miasta Świnoujście odmawia wyrażenia opinii w sprawie zaopiniowania projektu zmiany granic portu morskiego w Świnoujściu. Po zarządzonym przez przewodniczącą Rady Miasta głosowaniu 12 radnych było za przyjęciem proponowanej wersji uchwały, przeciwnych przedstawionej uchwale było 5 radnych (SLD) Przewodnicząca Rady Elżbieta Jabłońska po zakończonym głosowaniu, o godzinie 20.29 zamknęła obrady nadzwyczajnej 17 sesji Rady Miasta Świnoujście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 10.09.2019, 07:54
czerwonorudym znowu coś nie teges było?
Xavery
Xavery 09.09.2019, 23:02
Radny Borowski zmienił po wakacjach image i co za tym idzie ostro wziął się do politycznej walki, a sam kiedyś mówił, że nie należy wprowadzać polityki do samorządu, czyżby zmienił już zdanie w temacie polityka? :)

Pozostałe