Minister Gróbarczyk o budowie terminala kontenerowego w Świnoujściu

  • 20.09.2019, 15:04 (aktualizacja 20.09.2019, 17:38)
  • Leszek Wątkowski
Minister Gróbarczyk o budowie terminala kontenerowego w Świnoujściu ZTV Świnoujście
W środę, 18 września br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu pod nazwą: „Program rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku”, przedłożony przez Marka Gróbarczyka ministra gospodarski morskiej i żeglugi śródlądowej. Program obejmuje trzy województwa: pomorskie, zachodniopomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Uwzględniono w nim cztery porty morskie o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej – Gdańsk, Gdynię, Szczecin i Świnoujście.

Realizacja programu zapewnić ma sprawne funkcjonowanie i rozwój polskich portów morskich, a także przyczynić  się do wykorzystania w pełni ich potencjału. W programie rozwoju czytamy między innymi, że najważniejszymi przedsięwzięciami są:  […] modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m oraz budowa  Terminala Kontenerowego w Świnoujściu. […] Inwestycje realizowane będą m.in. z budżetu państwa, przy wsparciu środków UE, a także w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na wszystkie inwestycje wskazane w planie finansowym programu, trzeba będzie przeznaczyć blisko 40 mld zł. W czwartek, 19 września br. zapytaliśmy ministra Marka Gróbarczyka o inwestycję w Świnoujściu – budowę głębokowodnego Terminala Kontenerowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dyzma
Dyzma 20.09.2019, 21:21
Ze srebrnikami, czy też bez srebrników za port kontenerowy, rząd pisowski i tak go kiedyś wybuduje
marco
marco 20.09.2019, 20:12
Port kontenerowy w Świnoujściu to będzie fantasmagoria dobrej zmiany, minister Gróbarczyk już zapowiadał odrodzenie przemysłu stoczniowego w Szczecinie, trzy lata temu zapowiadana też była przez tego samego polityka budowa promu dla PŻB przez szczecińskich stoczniowców itd, itd. Dlatego o wybudowanie portu kontenerowego w Świnoujściu jestem w najbliższym stuleciu spokojny i oczekuję innych obietnic rządzących:)
Albert
Albert 20.09.2019, 19:07
I jak tu nie wierzyć politykowi? Polityk jak dobra wróżka tylko prawdę nam powie.....

Pozostałe