Temat Tygodnia – środa, 9 października br.

  • 09.10.2019, 13:48 (aktualizacja 09.10.2019, 16:09)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia – środa, 9 października br. ZTV Świnoujście
Gościem programu była adwokat Beata Schwierzy z poznańskiej Kancelarii Adwokackiej.

W czwartek, 3 października br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej  podał, że w zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego. Według Trybunału, prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Co wyrok TSUE oznacza dla mieszkańców, którzy posiadają kredyty w szwajcarskiej walucie – wyjaśnia w programie Temat Tygodnia mecenas Beata Schwierzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 10.10.2019, 09:03
Ciekawy jestem czy dziś banki oferują kredyty we frankach szwajcarskich na takich samych zasadach, co te które oferowali kilka lat temu?
Jacuś
Jacuś 09.10.2019, 22:38
Decyzja trybunału UE jeszcze o niczym nie przesądza, batalia dopiero się zacznie i wiadomo, że zwycięstwem z bankami będą mogli pochwalić się najbogatsi. Frankowi gołodupcy, pozostaną gołodupcami z nauczką na przyszłość i to wcale nie świetlaną
Kmito
Kmito 09.10.2019, 19:41
Żeby chorować, to trzeba mieć końskie zdrowie, żeby walczyć z bankami to trzeba mieć dużo kasy. Dziękuję Pani mecenas za przydatne informacje, niestety dzięki kredytowi frankowemu przez najbliższe 13 lat kasą nie śmierdzę, by iść z bankiem do sądu.
Alexander
Alexander 09.10.2019, 19:15
Mam jedną zasadę, kredyty biorę zawsze w walucie jakiej zarabiam i nie mam problemów. Teraz na to frankowe towarzystwo będzie się zrzucać całe społeczeństwo? Bo wielmożni państwo wymyślili sobie szwajcarskiego franka na zaciąganie kredytów
Klaudia
Klaudia 09.10.2019, 16:37
To teraz dopiero się zaczną schody dla frankowiczów. Na pewno nie będzie łatwo w tych umowach wyjść na prostą, wydaje mi się, że bez pomocy dobrego prawnika, odzyskanie czegokolwiek od banku będzie po prostu niemożliwe.

Pozostałe