Pasowanie pierwszoklasistów w SP-6.

  • 25.10.2019, 16:06 (aktualizacja 25.10.2019, 17:40)
  • Barbara Grel
Pasowanie pierwszoklasistów w SP-6. M. Grel
We czwartek, 24 października br. w Szkole Podstawowej nr 6. W Świnoujściu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I.

W uroczystości wzięli udział uczniowie pięciu klas pierwszych, nauczyciele, rodzice  oraz dyrekcja szkoły. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Przejęte pierwszaki udowodniły, że doskonale znają cały hymn. W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły Sylwia Szostak wygłosiła wzruszające przemówienie, w którym przypomniała najmłodszym uczniom szkoły ich dotychczasowe debiuty; pierwsze słowa, pierwsze kroki, pierwszą czekoladę i pierwsze przyjaźnie w przedszkolu aż po pierwszy dzień w szkole, udzielając przy tym rad , jak postępować w szkole, by pobyt był radosny i pożyteczny. Po wystąpieniu dyrektor szkoły, scena należała do pierwszaków, które zademonstrowały, po raz pierwszy, swoje talenty recytatorskie. Punktem kulminacyjnym przedstawienia było efektowne wkroczenie  na salę patrona szkoły –Mieszka I (w tej roli Maciek Ruciński) wraz z małżonką Dobrawą (Ania Leśniewska) w pięknych, teatralnych kostiumach. Książęcej parze towarzyszyli średniowieczni wojowie. Mieszko I wypytał uczniów o ich tożsamość narodową, posługując się wierszem W. Bełzy „Kto Ty jesteś ?” Wszystkie pierwszaki udzielały prawidłowych odpowiedzi . Po tak zdanym „ egzaminie” wezwała klasy pierwsze do ślubowania, po którym nastąpił akt pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Na zakończenie uczniowie otrzymali od dyrektor szkoły pamiątkowe dyplomy, potwierdzające przyjęcie do szkolnej społeczności nowych uczniów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Barbara Grel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe