Samorządowy Program Informacyjny – październik 2019

  • 28.10.2019, 15:43 (aktualizacja 28.10.2019, 18:41)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – październik 2019 ZTV Świnoujście
Panie prezydencie, czy Świnoujście może stać się w najbliższym czasie drugim Kuwejtem?

Okazuje się, że od piątku, 25 października br. kanadyjska spółka chętna jest na dzierżawę czterech hektarów lasu pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami pod instalację do wydobycia ropy i gazu. Od tego newsa zaczynamy październikowe wydanie Samorządowego Programu Informacyjnego z udziałem prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.  Nie zabrakło pytania dotyczącego podwyżek, zatwierdzonych przez radnych na ostatniej XIX sesji Rady Miasta. Kolejne kwestie, to inwestycje i ciągnące się roboty przy budowie promenady i ul. Wojska Polskiego oraz zmian kadrowych w Urzędzie i miejskim szpitalu. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rumcajs z Warszowskiego lasu
Rumcajs z Warszowskiego lasu 29.10.2019, 17:05
coś tu mi nie pasuje..... kanadyjska firma sam z siebie nie zrobiła tych badań... ....szukajmy żródła w PGNiG z akcentem na G ...
Gdy podjęto decyzję o budowie LNG wcześniej wykonano badania geo i z tego co wiem dość głęboko ... czyli już wtedy wiedziano co tam jest i ile - teraz tylko doprecyzowano te kwestie , to nie jest przypadek ,ze wrócono do tego teraz....
Idę o zakład ,ze jest to rozgrywka a pominięty został właśnie ... Prezydent . Dotarłem do informacji ,ze przebadany pokład nie jest duży ale też i nie jest mały .. lekko większe złoże od tych na podkarpaciu- więc wydobycie ma sens - nawet patrząc na LNG .i dostęp do systemów dystrybucji ....
Idę o zakład ,że na terenie projektowanego PK znajdzie się miejsce na działalność wydobywczą a docelowo PK zostanie połączony z LNG i przejdzie w zarządzanie cały ten teren przez ZMPSiŚ.
Ktoś tu kogoś chce ograć....
Ja nie skreślałbym kwestii wydobycia , tego są bardzo dobre profity a dziś technologia wydobywcza nie musi być bardzo uciążliwa.
Jeżeli dojdzie do połączenia LNG z docelowym PK to zdecydowania jako miasto więcej na tym stracimy niż z wydobycia gazu czy nawet ropy ( podatki ) . Prawa strona - to dzielnica industrialna a mieszkańcy muszą się z tym pogodzić. Opowieści o plaży należy sobie podarować, dziwię się ,że ktoś na tamtej stronie miasta chce się kąpać w morzu....
Piętaszek
Piętaszek 29.10.2019, 20:09
Rumcajsie, ma to sens co piszesz na temat kolejnej wydobywczej Kanadyjskiej inwestycji. Zapewne po "ograniu" Żmurkiewicza inwestor na podstawie już obowiązującej specustawy w obrębie portu, robić będzie swoje nie pytając czy ktoś chce tam parking, plażę czy klombik z bratkami.
Helmut
Helmut 29.10.2019, 08:29
Ta Kanadyjska spółka, mająca ochotę na prowadzenie prac poszukiwawczych kopalin na wyspie Wolin i lokalizacji wierceń na terenach portowych, to taka bajeczka dla niegrzecznych warszowian, którzy teraz mają do wyboru; budowę portu kontenerowego lub po wycince 4 ha lasu postawienie urządzeń do tłoczenia ropy, której jest tam tyle, ile ma w zaropiałych ślepiach kot żyjący w mojej piwnicy.
Koń Trojański
Koń Trojański 28.10.2019, 22:38
Wojska Polskiego i Promenada okazały się po roku opóźnienia w oddaniu inwestycji węzłem gordyjskim bez rozwiązania. Panie Prezydencie sprawa sama się nie rozwiąże, z tego co Pan mówi, nikt nie ma pomysłu co z tym budowlanym pasztetem zrobić
Michał
Michał 28.10.2019, 19:55
Żaden, ani drugi ani siódmy Kuwejt nam nie grozi. Czy geolodzy wydali już opinię o obecności ropy w tym rejonie, czy kanadyjska firma ma ochotę wycharatać na Warszowie 4 ha lasu, by dopiero przystąpić do potwierdzenia i poszukiwań surowców? Na to nie powinno być zgody! A jak okaże sie, że tam nic nie ma, to zostanie 4 ha wylesiona działka pod, właśnie pod co i dla kogo?
Jaro
Jaro 28.10.2019, 19:24
Pewnie na nowym stanowisku bez problemów sprawdzi się p. Konkolewska. Widzę nawet i dalszą karierę tej pani, jako kandydatkę za 4 lata na fotel prezydenta miasta.
Johnny
Johnny 29.10.2019, 20:05
Konkolewska to w mojej ocenie się nadaje do bycia sekretarzem który będzie przynosił prezydentowi kawę i papiery. I nic więcej. Uciekła ze szpitala nie bez powodu i to kwestia czasu jakie kompromitujące być może wielką panią menadżer informacje stamtąd wyjdą. I niech się sama nie promuje bo to niesmaczne.
Bravo
Bravo 30.10.2019, 11:26
Ty Johnny to nawet kawę byś na papiery rozlał zanim byś ją doniósł. O reszcie nie wspomnę.
Zorientowany
Zorientowany 28.10.2019, 21:19
Prezydentem to powinien być Paweł Sujka. Dziękuję za uwagę.
lolek
lolek 30.10.2019, 11:34
Ty to jesteś zdezorientowany. Pan Paweł na prezydenta?????

Pozostałe