Radni nie wyrazili zgody na mały Kuwejt w Świnoujściu

  • 08.11.2019, 15:01 (aktualizacja 08.11.2019, 18:56)
  • Leszek Wątkowski
Radni nie wyrazili zgody na mały Kuwejt w Świnoujściu ZTV Świnoujście
W czwartek, 7 listopada br. na godzinę 12. przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska zwołała 20. nadzwyczajną sesję Rady Miasta Świnoujścia. W sesji wzięło udział 20 radnych, prezydent Świnoujścia i jego zastępcy oraz zaproszeni zainteresowani przedstawiciele firm i instytucji: Inwestor - Central European Petroleum Ltd, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ,Nadleśnictwa Międzyzdroje, Rady Miasta i Gminy Międzyzdroje, Polskiego LNG i Zarządu Osiedla Warszów i prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. Radni mieli do podjęcia uchwałę dotyczącą lokalizacji inwestycji umiejscowionej na prawobrzeżu w dzielnicy Warszów, związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego.

Przed sesją, o godzinie 10. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście celem wypracowania opinii do projektu uchwały dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego, co wiąże się z wylesieniem blisko 4 ha lasu. Jak poinformował na sesji  przewodniczący KGiB radny Sławomir Nowicki, Komisja podjęła negatywną opinię. Po wielogodzinnej dyskusji i wielu pytaniach do zaproszonych gości, Rada Miasta Świnoujścia w formie uchwały wyraziła stanowczy sprzeciw w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy i gazu ziemnego w proponowanej lokalizacji. Za uchwałą głosowało 15 radnych, 3 radnych wstrzymało się od głosowania. Prawdopodobnie do tematu radni powrócą ponownie na początku grudnia br. gdy inwestor spółka CEP, gotowa będzie na ujawnienie więcej szczegółów dotyczących tej inwestycji. Nadzwyczajna, XX sesja Rady Miasta Świnoujście zakończyła się krótko po godzinie 16.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe