Jubileusz 45-lecia Muzeum Rybołówstwa Morskiego

  • 08.11.2019, 15:10 (aktualizacja 08.11.2019, 19:08)
  • Leszek Wątkowski
Jubileusz 45-lecia Muzeum Rybołówstwa Morskiego ZTV Świnoujście
Oficjalnie w roku 1974 budynek dawnego ratusza miejskiego przy ul. Plac Rybaka 1. w Świnoujściu decyzją ówczesnych władz administracyjnych, uzyskał status Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

W czwartek, 7 listopada br. świnoujskie Muzeum obchodziło 45-lecie powstania i działalności. Z tej okazji, obecna dyrektor  Muzeum  Barbara Adamczewska zorganizowała spotkanie na którym podsumowano te 45 lat. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka, były wieloletni dyrektor Muzeum i historyk dr Józef Pluciński, kierownicy miejskich jednostek, zakładów i instytucji współpracujących od wielu lat z Muzeum. Z okazji jubileuszu przygotowana została okolicznościowa wystawa „Świnoujście w przedwojennej grafice”. Na zakończenie spotkania, spełniony został toast jubileuszowy, któremu towarzyszył okolicznościowy tort.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe