Rozmowy na czasie

  • 11.11.2019, 12:00
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Ostatnimi czasy dużo dzieje się w temacie planowanych przez Rząd RP Prawa i Sprawiedliwości lokowaniem wielomilionowych inwestycji w granicach administracyjnych Świnoujścia, dokładnie w obrębie obecnych terenów portowych Dzielnicy Warszów.

Nie wyjaśniona, co do wielkości zajęcia terenu, oraz wskazania inwestora, została planowana budowa Terminala Kontenerowego, gdy już pod koniec października br. do władz samorządowych Świnoujścia i tym samym do społeczności Warszowa dotarła inna inwestycyjna informacja - o budowie instalacji i wydobyciu na prawobrzeżu przez kanadyjską spółkę Central European Petroleum Ltd. z siedzibą w Warszawie, ropy naftowej i gazu ziemnego (zgodnie z otrzymaną ministerialną koncesją)

Tej ostatniej inwestycji na Warszowie zdecydowany sprzeciw, wyraziła w uchwale Rada Miasta Świnoujścia.

W audycji Rozmowy na czasie, gościliśmy Zarząd Osiedla Warszów: Dariusza Krzywdę - przewodniczącego Zarządu, Dorotę Turlejską  zastępcę przewodniczącego Zarządu i skarbnika Zarządu Gabrielę Markowiak, z którymi m.in. rozmawialiśmy na temat planowanych inwestycji, rekompensat za planowane inwestycje i wreszcie o możliwym samodzielnym istnieniem Warszowa na mapie administracyjnej Świnoujścia. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaś
Jaś 11.11.2019, 22:00
Szkoda napinki i czasu. Naprawdę jesteście tak naiwni, głusi i ślepi? Decyzje w Warszawie dot. inwestycji na Warszowie już dawno zapadły! Nie liczcie na żadną komisję sprawiedliwości UE, oni nawet nie wiedzą gdzie jest Warszów i "wasza" plaża:)
Kalinowski
Kalinowski 11.11.2019, 21:07
Dawniej Chorzelin, Klicz a teraz Warszów od zawsze te miejsca związane były z przemysłową częścią wyspy Wolin, dlatego nie ma się co dziwić i zaklinać rzeczywistość, że inwestorzy będą omijać to miejsce i będzie tam tylko plaża wykorzystywana przez dwa miesiące w roku przez garstkę turystów i mieszkańców Warszowa.

Pozostałe