Święto Niepodległości w Nowogardzie

  • 13.11.2019, 14:53 (aktualizacja 13.11.2019, 19:12)
  • Leszek Wątkowski
Święto Niepodległości w Nowogardzie ZTV Nowogard
W południe w poniedziałek, 11 listopada br. na nowogardzkim Placu Wolności, niedaleko Pomnika „Kombatantom Rzeczypospolitej Polskiej” połączone 45- osobowe siły motocyklistów z Goleniowskiej Grupy Motocyklowej MOTOKORBA i Nowogardzkiej Grupy Motocyklowej, rykiem silników powitały przybyłe delegacje uczestniczące w oficjalnych obchodach 101 rocznicy Święta Niepodległości.

Następnie w rytm marsza wojskowego  odbyła się ceremonia złożenia kwiatów m.in. przez Kombatantów RP, burmistrza Nowogardu Roberta Czapli i zastępcy Krzysztofa Kolibskiego, przedstawicieli szkół i przedszkoli z terenu Gminy Nowogard, funkcjonariuszy Służby Więziennej, delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej, delegacji stowarzyszeń , członków organizacji politycznych i organizacji pozarządowych oraz licznych organizacji emeryckich działających w Gminie Nowogard. Okolicznościowy montaż słowny przygotowany przez uczennice miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, zakończyły oficjalną część obchodów. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni przez burmistrza Nowogardu do sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, gdzie od wykonania Hymnu Polskiego rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Natomiast w Miejskiej Bibliotece Publicznej można było zwiedzić  ciekawie opracowane wystawy tematyczne; "Kobiety Niepodległe", "Marszałek Józef Piłsudski", "Polskie drogi ku Niepodległości" oraz wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy I Batalionu Szturmowego w Dziwnowie, pt. "Najwybitniejsi spadochroniarze w Wojsku Polskim".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe