Rozmowy na czasie

  • 18.11.2019, 14:16 (aktualizacja 18.11.2019, 17:04)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Rozmowy rozpoczęliśmy od tematyki związanej z nowym budżetem miasta. Już w poniedziałek, 18 listopada br. radni powinni otrzymać przygotowany przez prezydenta Świnoujścia projekt budżetu miasta na rok 2020.

Jak wcześniej wielokrotnie zaznaczał prezydent, przygotowany budżet miasta będzie budżetem trudnym do realizacji. Prezydent rozważa rozpisanie obligacji, którymi zamierza spiąć  niektóre zapisane w nim pozycje. Prawdopodobnie przyjęciem  budżetu na 2020 rok, Rada Miasta zajmie się jeszcze na grudniowej sesji. Kolejnym tematem była nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która miała miejsce 7 listopada br. Po wielogodzinnej dyskusji, w obecności zaproszonych gości, Rada Miasta Rada w formie uchwały wyraziła stanowczy sprzeciw w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy i gazu ziemnego przez spółkę C.E.P. w proponowanej lokalizacji. Po kilku dniach po wydanej przez Radę uchwale, na ręce przewodniczącej RM, wpłynęło oficjalne pismo od zainteresowanej spółki (Central European Petroleum Ltd. z siedzibą w Warszawie ) "porządkujące" sposób podejścia do inwestycji, z propozycją ponownego spotkania, jeszcze w grudniu br. tym razem Zarządu Spółki C.E.P. Ltd. z radnymi  i prezydentem miasta. Spotkanie w programie Rozmowy na czasie, zakończyły spostrzeżenia radnych na temat przedstawionego niedawno, na otwartym spotkaniu projektu pn. „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Projekt został przygotowany przez czteroosobowy zespół inżynierów z Krakowa. Zaproszenie do programu przyjęli: radny Stanisław Bartkowiak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), radny Jan Borowski (Koalicja Obywatelska ) i radny Sławomir Nowicki (Grupa Morska - "Cała Naprzód"). Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 18.11.2019, 20:07
Na oficjalnej stronie urzędu miasta widnieje informacja która ukazała się po prezentacji „Koncepcji systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu, która odbyła się w sali teatralnej MDK, 13 listopada. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Opracowanie wskazuje możliwe rozwiązania, które usprawnią poruszanie się po mieście. [...] Bez względu na to, który z zaproponowanych wariantów i w jakiej ostatecznej formie zostanie po konsultacjach z mieszkańcami przyjęty, nie oznacza to że będzie natychmiast zrealizowany. Jego wprowadzanie – co zrozumiałe - będzie trwało kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie będą to również rozwiązania komunikacyjne, których w trakcie czy już po wprowadzeniu w życie, nie będzie można zmienić, ulepszyć. Niewykluczone przecież, że w trakcie użytkowania, okaże się że coś można poprawić.[...]
Nie wiem czyj jest to wyrażony pogląd, ale wiem jedno, że p. Prezydent Żmurkiewicz zapowiada wszem i wobec otwarcie tunelu za 4 lata! Więc po otwarciu dalej będzie w mieście obowiązywała prowizorka komunikacyjna, na zasadzie jakoś to będzie i rozejdzie się po kościach! Chyba nie bardzo, bo tysiące aut zablokują na amen ruch drogowy w mieście! Do tego brak parkingów i wiele zwężonych, jednokierunkowych ulic dopełni obrazu komunikacyjnej zapaści w Świnoujściu. Dlatego nie ma co pisać, że porządkowanie i usprawnienie ruchu drogowego rozpocznie się za kilka a nawet kilkanaście lat! DO ROBOTY TRZEBA SIĘ BRAĆ JUŻ OD JUTRA!
Popis
Popis 18.11.2019, 19:14
radnemu Borowskiemu SLD nie leży, to widać, słychać i czuć w każdej jego wypowiedzi.Niech pan może zacznie oceniać PO.
Uznam wolny od sld
Uznam wolny od sld 18.11.2019, 23:52
I ma racje radny Borowski , sld ma inny poziom populizmu i socializmu od pis i gm ale spokojnie kiedyś się dogadają .
Miki
Miki 18.11.2019, 18:34
Panie radny Borowski nie ma co się litować nad "szejkami" z Warszawy, wystarczyło ich przycisnąć i jak widać chcą już inaczej gadać z miastem. Co do proponowanych zmian ruchu drogowego w mieście po otwarciu tunelu, to ta zaprezentowana w domu kultury koncepcja to wielka porażka oczywiście nie do zaakceptowania, chyba że Michalska ma inne zdanie, to chętnie je poznamy.

Pozostałe